ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podali sme tímový výkon, tvrdí Gyömbér
zdroj:

Podali sme tímový výkon, tvrdí Gyömbér

"Vzhľadom na to, že nám už nikto neveril, išli sme do zápasu s čistými hlavami. Z tohto pohľadu to pre nás nebolo také náročné, ako keby sme mali hrať pod tlakom," povedal hráč banskobystrickej Dukly

Futbalová matematika je jasná. Naša "dvadsaťjednotka" obsadí v kvalifikačnej skupine druhé miesto, ak vyhrá obidve zostávajúce stretnutia s Francúzskom a Kazachstanom, ak získa štyri body a Rumunsko nevyhrá v Lotyšsku alebo ak získa tri body a Rumunsko prehrá v Lotyšsku.

Po piatku je jasné, že tri body už máme. Teraz je na zverencoch trénera Ivana Galáda, aby zvíťazili aj v pondelok s Kazachstanom, vďaka čomu by sme sa nemuseli spoliehať na zakopnutie rumunských rovesníkov. Víťazstvo 2:1 nad Francúzskom však už navždy zostane výnimočné.

"Chceli sme tento duel vyhrať. Cieľ sme naplnili a udržali sme si akú-takú šancu na postup do vysnívanej baráže, cez ktorú by sme sa mohli dostať na majstrovstvá {+r56858,130x160}Európy," skonštatoval bezprostredne po stretnutí s Francúzskom stopér Norbert Gyömbér.

Slovensko dokázalo ako jediné v končiacom sa kvalifikačnom cykle na ME 2013 v Izraeli zdolať Francúzov, ktorí dovtedy ani neinkasovali. "Vzhľadom na to, že nám už nikto neveril, išli sme do zápasu s čistými hlavami. Z tohto pohľadu to pre nás nebolo také náročné, ako keby sme mali hrať pod tlakom. Určite to bol jeden z najnáročnejších duelov," pokračoval hráč banskobystrickej Dukly.

Aj napriek tomu, že chlapci vstupovali do zápasu s čistými hlavami, prvý gól inkasovali už v piatej minúte. "Prvých pätnásť minút sme mali akúsi hluchú pasáž, počas ktorej sme dostali aj gól. Potom sme sa zomkli a dotiahli stretnutie do úspešného konca," dodal dvadsaťročný rodák z Banskej Bystrice.

Hráči okolo kapitána Filipa Kissa mali v záverečnej fáze duelu výhodu o jedného hráča, no francúzske mužstvo bolo aktívnejšie. "Väčšinou to tak býva, že tím, ktorý má o jedného hráča viac, sa akosi uspokojí. Niečo podobné sa stalo aj nám. Trošku nás zatlačili, ale udržali sme výsledok a vyhrali sme zaslúžene," zamyslel sa Norbert Gyömbér.

A čo bolo v zápase s Francúzskom rozhodujúce? "Podali sme tímový výkon. Sme veľmi dobrý kolektív a tentoraz sme to dokázali potvrdiť," uzavrel pilier obrany tímu do 21 rokov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk