ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Keď sa vyhrá, tak bolesť prejde rýchlo
zdroj:

Keď sa vyhrá, tak bolesť prejde rýchlo

"Tí hráči pôsobia v popredných európskych kluboch. Doteraz nedostali ani jeden gól, čo hovorí za všetko, skonštatoval po víťaznom stretnutí kapitán slovenského celku Filip Kiss

V tieni štartu kvalifikácie na MS 2014 v Brazílii sa pomaličky blíži k svojmu záveru kvalifikačný cyklus na ME 2013 v Izraeli v kategórii do 21 rokov. Slovenskí reprezentanti privítali v piatok večer v Senci rovesníkov z Francúzska, ktorí dovtedy ani raz neprehrali a dokonca ani neinkasovali.

Zverenci trénera Ivana Galáda však ukázali, že dokážu uspieť aj proti náročným súperom a tím z krajiny galského kohúta zdolali 2:1. "Je fantastické, že sme im dali dva góly a ešte sme pri tom aj otočili zápas. Držíme sa v hre o postup do baráže a to je najdôležitejšie," skonštatoval po víťaznom stretnutí kapitán slovenského celku stredopoliar Filip Kiss.

Majú potenciál na ešte lepšie výkony

Aj keď ako jediní zobrali body reprezentantom Francúzska do 21 rokov, svorne si uvedomujú, že v piatok nepodali v Senci najlepší výkon. Vytiahli však zbrane, ktoré boli {+r58861,150x93}účinné. "Kľúčová bola disciplína a koncentrácia od prvej až do poslednej minúty," zamyslel sa po odchode z trávnika Filip Kiss a dodal: "Po fyzickej stránke boli veľmi nároční. Pred výkopom sme si hovorili, že nesmieme dostať prvý gól. Bohužiaľ, to sa nám nepodarilo naplniť. Zvrátili sme výsledok proti jednému z najlepších tímov v celej Európe v kategórii do 21 rokov. Klobúk dole pred celým mužstvom. Som ale presvedčený, že dokážeme hrať ešte lepšie. Snáď nás to nakopne aj do pondelkového stretnutia proti Kazachstanu."

Aj keď slovenská "dvadsaťjednotka" prehrávala od piatej minúty, keď hlavičkoval do Šullovej siete stopér Realu Madrid Raphael Varane, Francúzi udržali tesný náskok iba do 22. minúty, keď po akcii Matúša Čonku potešil slovenských priaznivcov Adam Žilák. "Tréner nás po polčase pochválil, povedal nám, {+l50828,150x100}že hráme veľmi dobre a držíme s nimi krok. Chcel, aby sme na nich vybehli v úvode druhého polčasu, čo sa nám veľmi nevydarilo, ale boli sme trpezliví, čo bolo ešte dôležitejšie. Podarilo sa nám skórovať aj druhýkrát. Bola to fantázia a na to, že sme udržali výsledok, už nemám ani slov," neskrýval radosť v očiach hráč Cardiffu City.

Mladí Slováci mali v závere duelu výhodu o jedného hráča, no aj napriek tomu mali čo robiť, aby udržali súpera ďaleko od vlastnej bránky. "Ukázali svoju kvalitu. Hrali o jedného menej, čo ich zrejme vyhecovalo. Chceli nás zatlačiť a streliť vyrovnávajúci gól. Boli favoriti, takže sa dalo očakávať, že si vytvoria tlak. Je zrejmé, že sme v určitých fázach mohli podržať lepšie loptu, ale vyhrali sme a to je to, čo sa počíta," pokračoval v diskusii s novinármi kapitán tímu Filip Kiss.

{+r50797,150x225}Francúz Coquelin videl červenú kartu práve po faule na nášho kapitána. "Bol som v tom súboji, takže mi je ťažko objektívne posúdiť, či bola karta správna. Išiel do toho s vystretou nohou, čo vo veľkom futbale znamená červenú kartu, takže rozhodca posúdil situáciu asi správne," uviedol odchovanec bratislavského futbalu: "Bolelo to, ale futbal bolí. Keď sa vyhrá, tak bolesť prejde rýchlo."

Šanca na baráž žije

Po piatkovom stretnutí patrí Slovensku v tabuľke druhých tímov síce posledné miesto, no po pondelkovom súboji s Kazachstanom môže byť všetko inak. "Šanca je tu stále. Je fantastické, že sme vydržali až do posledného zápasu celej kvalifikácie. Spomínam si na minulú kvalifikáciu, kedy sme nezvládli posledný krok. Hral som v tom zápase. Teraz sme v podobnej situácii, ale vôbec nemáme istotu, že sa dostaneme do baráže. Pevne verím, že tentoraz posledný krok zvládneme," zamyslel sa Filip Kiss.

Francúzov nezdolávajú slovenskí futbalisti každý rok, takže piatkový úspech patrí do kategórie najvýznamnejších. Samotný výsledok sa určite odrazí aj na psychike celého tímu. "Tí hráči pôsobia v popredných európskych kluboch. Vedel som však, že aj my máme dobrých hráčov a veril som, že máme na to, aby sme ich porazili. Vedeli sme, že Francúzi majú fyzicky skvelých hráčov. Doteraz nedostali ani jeden gól, čo hovorí za všetko. Je {+l58870,150x112}fantastické, že sme im dali dva góly a ešte sme pri tom aj otočili zápas. Držíme sa v hre o postup do baráže a to je najdôležitejšie," uviedol Kiss.

Po prvých piatich minútach však Slovensko prehrávalo 1:0, čo bola voda na mlyn práve pre Francúzov. "Pripravovali sme sa, že sa môže stať všeličo. Vedeli sme, že nemôžeme poľaviť aj keby sme prehrávali 2:0 alebo 3:0. Uvedomovali sme si, že vždy musíme byť aktívni, čo sa nám podľa mňa aj podarilo. Po polčase bolo 1:1, v druhom dejstve sme ich nepritlačili tak, ako sme chceli, ale musíme povedať, že išlo o tím na vysokej úrovni. Dokázali sme pridať druhý gól. Vyhrávali sme a súper ešte dostal aj červenú kartu. Do konca ostávalo 25 minút. Aj keď nás trochu zatlačili, dokázali sme udržať výsledok 2:1," uzavrel stredopoliar Filip Kiss.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk