ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Francúzi berú súboj so SR "21" ako prípravu na baráž
zdroj:

Francúzi berú súboj so SR "21" ako prípravu na baráž

"Vieme, že pôjde o náročný duel a každý gól nám pomôže k dosiahnutiu nášho cieľa," povedal francúzsky reprezentant Benjamin Stambouli pre portál directmatin.fr

Stredopoliar francúzskej reprezentácie do 21 rokov Benjamin Stambouli pred zápasom so slovenskou "dvadsaťjednotkou" vyhlásil, že očakáva náročný duel a verí v úspech svojho tímu v baráži o postup na majstrovstvá Európy 2013.

Francúzi si s predstihom vybojovali účasť v baráži, keď v deviatej kvalifikačnej skupine v siedmich zápasoch nestratili ani bod. "Chceme si zápas so Slovenskom užiť. Berieme ho ako prípravu na baráž, ktorá nás čaká o mesiac. Vieme, že pôjde o náročný duel a každý gól nám pomôže k dosiahnutiu nášho cieľa," povedal Stambouli pre portál directmatin.fr.

Francúzski mládežnícki reprezentanti neraz stroskotali práve v baráži o postup na záverečný turnaj, 22-ročný rodák z Marseille však verí, že "Les Bleus" majú dostatočnú kvalitu, aby sa dostali na ME 2013 v Izraeli. "Máme konkurencieschopné mužstvo. To sme dokázali aj počas prebiehajúcej kvalifikácie. Myslím si, že vzhľadom na výkony, ktoré sme doteraz predviedli, si postup zaslúžime. Ak by sa nám to nepodarilo, boli by sme veľmi sklamaní," dodal defenzívny stredopoliar, ktorý pravidelne nastupuje vo francúzskej najvyššej súťaži za majstrovský Montpellier.

Francúzi nastúpia v Senci o 18.45 h. Súboj povedú škótski rozhodcovia na čele so Stevenom McLeanom.

Tabuľka 9. kvalifikačnej skupiny:
1. Francúzsko 7 7 0 0 18:0 21 - istý postup do baráže
2. Rumunsko 7 3 2 2 7:6 11
3. Slovensko 6 3 0 3 9:6 9
4. Kazachstan 7 0 4 3 2:8 4
5. Lotyšsko 7 0 2 5 1:17 2

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk