ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tawamba Kana na skúške v Ružomberku
zdroj: Rudolf Maškurica

Tawamba Kana na skúške v Ružomberku

Podľa slov športového riaditeľa MFK Michal Mertinyáka je káder uzavretý a Kana získa angažmán len v prípade, že presvedčí o svojich kvalitách

Kamerunský reprezentant do 23 rokov Tawamba Kana je na skúške v MFK Ružomberok. Informovala o tom oficiálna webová stránka klubu.

Defenzívneho stredopoliara, ktorý naposledy pôsobil v FC Kapské Mesto, počas leta skúšal bratislavský Slovan, no napokon s ním zmluvu nepodpísal. Kana je stále voľným hráčom a hľadá si angažmán. "Niekoľko týždňov trénoval iba individuálne, takže vidieť, že na ihrisku je ešte trochu nesvoj. Je to však veľmi zaujímavý chlapec, fyzicky je rovnako silný ako Mukendi, no na lopte je ešte lepší. Takže ho budeme naďalej sledovať a uvidíme, ako sa rozhodneme," povedal na margo sledovaného hráča tréner Ružomberka Ladislav Šimčo.

Kanu Ružomberčanom odporučil útočník MFK Mulumba Mukendi, ktorý s ním hrával v Juhoafrickej republike. Tím spod Čebraťa sa chce podľa klubovej webstránky posilniť na poste ľavého obrancu. Tréner Šimčo si počas najbližšieho obdobia vyskúša schopnosti Tawambu Kanu v prípravnom zápase. Podľa slov športového riaditeľa MFK Michal Mertinyáka je káder uzavretý a Kana získa angažmán len v prípade, že presvedčí o svojich kvalitách.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk