ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hráčky Slovana s vysokým víťazstvom, ale bez postupu
zdroj: facebook ŠK Slovan Bratislava

Hráčky Slovana s vysokým víťazstvom, ale bez postupu

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava deklasovali vo svojom štvrtkovom záverečnom vystúpení na turnaji kvalifikácie Ligy majstrov (LM) žien svojho súpera z Čiernej Hory ŽFK Ekonomist Nikšič 8:0

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava deklasovali vo svojom štvrtkovom záverečnom vystúpení na turnaji štvrtej skupiny kvalifikácie Ligy majstrov (LM) žien 2012/2013 svojho súpera z Čiernej Hory ŽFK Ekonomist Nikšič 8:0 (3:0) a na bratislavských Pasienkoch dosiahli zaslúžené vysoké víťazstvo.

Napriek tomu obsadili "belasé" so šiestimi bodmi v tabuľke druhé miesto za suverénnym poľským družstvom RTP Unia Racibórz (dosiahol plný počet deväť bodov, keď vo štvrtok vyhral v Senci aj nad bieloruským tímom FC Bobrujčanka Bobrujsk 5:0, pozn.), čo im nestačilo v tohtosezónnej edícii LM na účasť medzi najlepšími 32 ženskými klubmi na starom kontinente. Z desiatich kvalifikačných skupín postúpili vždy víťazné tímy a k tomu aj dve družstvá z druhých miest s najlepšou bilanciou. K spomenutej desiatke sa pridá 22 už predtým nasadených tímov.

Slovanistky po sobotňajšej prehre s Racibórzom (0:5) a pondelkovom tesnom víťazstve nad Bobrujskom (3:2) nemali vo štvrtok nijaké problémy s Nikšičom, keď Ekonomist ťahal jednoznačne za kratší koniec. Dôkazom je osemgólový triumf bratislavského tímu, o ktorý sa zaslúžila dvoma gólmi Dana Fecková, ďalšie pridali Simona Fatulová, Mária Vargovčíková, Ivana Balážiková, Sandra Kujovičová, Lucia Ondrušová a jeden pripísali podľa oficiálnej stránky Európskej futbalovej únie (UEFA) aj brankárke Ekonomistu Ane Cabarkapovej.

V poľskom tíme RTP Unia Racibórz, ktorý triumfoval v štvrtej kvalifikačnej skupine LM s plným počtom bodov a pozoruhodným skóre 17:1, pôsobia aj tri slovenské futbalistky - reprezentantky Ivana Bojdová, Katarína Ištóková a Dominika Sýkorová.

FC Bobrujčanka Bobrujsk (Bielor.) - RTP Unia Racibórz (Poľ.) 0:5 (0:4) - hralo sa v NTC SFZ v Senci
Góly: 17. a 90.+ Chinasová, 25. Požerská, 30. Tarczynská, 43. Miková

ŠK Slovan Bratislava (SR) - ŽFK Ekonomist Nikšič (Č. Hora) 8:0 (3:0) - hralo sa na bratislavských Pasienkoch
Góly: 23. a 59. Fecková, 35. Fatulová, 45. Vargovčíková, 66. Cabarkapová (vlastný), 78. Balážiková, 84. Kujovičová, 90.+ Ondrušová

Konečná tabuľka:
1. Racibórz 3 3 0 0 17:1 9 - postup do ďalšej fázy
2. Slovan 3 2 0 1 11:7 6
3. Bobrujsk 3 1 0 2 7:9 3
4. Nikšič 3 0 0 3 2:20 0

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk