ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hoftych: Máme svoje hranice
zdroj:

Hoftych: Máme svoje hranice

"Treba vidieť aj to, že Steaua má svoju kvalitu. Teší nás, že výsledkom zo súperovej pôdy sme prilákali divákov na domáci štadión," skonštatoval po stretnutí kormidelník domácich Pavel Hoftych

Snívali o tom, že na domácom štadióne zopakujú husársky kúsok spred týždňa a vyradia slávnu Steauu Bukurešť z Európskej ligy. Aj keď vstupovali zverenci Pavla Hoftycha do odvety z lepšej východiskovej pozície, na postup do play-off európskej súťaže číslo 2 to nestačilo. Spartak Trnava podľahol vo štvrtok večer Steaue Bukurešť vysoko 0:3. "Otočiť výsledok z 0:2 bolo pre nás nemôžné, tretím gólom nás iba dorazili," skonštatoval po neúspešnom medzinárodnom stretnutí kormidelník domácich Pavel Hoftych.

Tri rany

Lodivod "bílych andelov" spomínal po zápase najmä tri tvrdé rany, ktoré uštedril súper jeho zverencom. "Herná stránka vyznela v prospech súpera aj v prvom stretnutí, v {+r56859,130x160}ktorom sme dokázali skórovať a potom pri nás stálo obrovské množstvo šťastia. Dnes sme inkasovali ihneď v ôsmej minúte. To bola pre Trnavu prvá rana. Druhá prišla vo chvíli, keď musel opustiť ihrisko kvôli zraneniu Peter Čvirik. Narušilo nám to obrannú formáciu. Rozhodli sme sa, že zatiahneme nášho najúdernejšieho hráča Martina Mikoviča. Narušilo nám to plány. Boli to pre nás problémové situácie," uviedol Pavel Hoftych a dodal: "V prvom polčase sme sa s nimi ešte dokázali vyrovnať."

"Som presvedčený, že v druhom dejstve sme mali na to, aby sme strelili minimálne jeden gól. Darilo sa nám ohrozovať súperovu bránu aj napriek tomu, že narastal počas štandardných situácii súpera. Dostali sme hru do pozície, z ktorej sme mohli skórovať. Vytvárali sme si šance alebo skôr pološance, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Steaua Bukurešť nedominovala. Potom však prišiel druhý gól, čo bola tretia rana. Otočiť výsledok z 0:2 bolo pre nás nemôžné, tretím gólom nás iba dorazili," skonštatoval kouč Spartaka Trnava.

{+l58106,150x100}Pavel Hoftych si však uvedomuje, že postup cez Steauu Bukurešť by patril do kategórie senzačných. "Treba vidieť aj to, že Steaua má svoju kvalitu. Ich silu sme sa snažili dokonca znížiť aj tým, že sme dali do hry pre nich netypické lopty, ktoré nie sú tak rýchle ako Adidas. Ak sa ale pozrieme na ich kombinačnú schopnosť a našu silu, tak musíme objektívne priznať, že aj Spartak Trnava má svoje hranice. Teší nás, že výsledkom zo súperovej pôdy sme prilákali divákov na domáci štadión. Naša sila však stačila iba na jeden zápas vonku. Som vnútorne presvedčený, že hráči až do 77. minúty, kedy sme inkasovali druhý gól, bojovali statočne, len aby sme strelili ten vytúžený gól," poznamenal kouč "červeno-čiernych": "Môžem im vytknúť iba individuálne chyby. Spravili maximum, aby uspokojili diváka."

Absencia strelca

Spartak Trnava mal problémy v premieňaní šancí už počas uplynulej sezóny. Na tento fakt doplatilo mužstvo z "malého Ríma" už aj v ligovom stretnutí so Slovanom (0:1) a {+r57867,150x188}slabá strelecká potencia sa ukázala ako problémová aj v dvojzápase so Steauou Bukurešť. "Ťažko na to niečo povedať. Každé mužstvo má obdobie, kedy im to tam padá a kedy nepadá. Je pravda, že Trnava má problémy s útočníkmi. Ladislav Tomaček ma akési obdobie 'striedavo oblačno' aj z toho dôvodu, že má pravidelné stopercentné vyťaženie. Martina Vyskočila trápia určité zdravotné problémy a Martin Mikovič nestačí sám na všetko. Radoslav Cypris mal ťažkosti s kolenom, začal trénovať iba pred týždňom," uviedol Pavel Hoftych a pokračoval: "Aj počas letnej prestávky sme sa snažili získať Ivana Lietavu, no bol to nerealizovateľný transfer. Aj napriek tomu všetkému si ale mužstvo dokáže vytvoriť šance. Domnievam sa, že je to teda iba otázka času, kedy nám to tam začne padať."

S futbalovou Európou sa v sezóne 2012/2013 rozlúčil aj posledný slovenský celok a Hoftychova družina sa už pomaličky musí začať sústreďovať iba na domáce súťaže. Šancu vylepšiť si bilanciu v Corgoň lige bude mať Spartak už počas nasledujúceho víkendu, kedy pocestuje na ihrisko Senice. "Vedeli sme, že štvrtkový zápas so Steauou nám možno opäť predĺži slabší začiatok ligy. Teraz, keď sme vypadli z Európskej ligy, je pred nami náročné obdobie. Hneď cez víkend nás čaká ťažké stretnutie v Senici, ktorá má výhodu v tom, že mala cez týždeň voľno. Postrácali sme doma body, takže ich musíme začať nosiť z vonku," uzavrel Pavel Hoftych.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk