ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Matej Ižvolt sa upísal Piastu Gliwice
zdroj:

Matej Ižvolt sa upísal Piastu Gliwice

Matej Ižvolt pre profutbal.sk: "Svoj primárny cieľ som už splnil. Chcel som sa dostať do tohto klubu a to sa mi podarilo. Teraz je predo mnou sekundárny cieľ, ktorým je dostať sa do základnej zostavy"

Slovenskú enklávu v tíme Piast Gliwice rozšíri bývalý dubnický záložník Matej Ižvolt, ktorý sa s nováčikom poľskej Ekstraklasy dohodol na ročnom kontrakte. "Pred podpisom zmluvy absolvoval Matej niekoľkodňovú skúšku. Mal ponuku aj zo Slovenska, ale zhodli sme sa, že Poľsko mu pomôže v napredovaní. Navyše, chcel už vyskúšať aj niečo nové," informoval portál profutbal.sk hráčov zástupca Pavol Holeščák z agentúry HMP – Sport Management.

Legionárska premiéra

Skúsený záložník bude od novej sezóny spoluhráčom Pavla Cicmana a Rudolfa Urbana. Práve s prvým menovaným bude bojovať o miesto v základnej zostave. "Do Piastu {+r50100}Gliwice som prišiel ako pravý záložník a na tomto poste tu hráva Pavol Cicman, známy z pôsobenia v Prešove. Uvidíme… Zatiaľ som tu iba niekoľko dní, takže neviem odhadnúť svoje šance na základnú zostavu," skonštatoval nový člen aktuálneho víťaza druhej najvyššej poľskej súťaže a dodal: "Svoj primárny cieľ som už splnil. Chcel som sa dostať do tohto klubu, a to sa mi podarilo. Teraz je predo mnou sekundárny cieľ, ktorým je dostať sa do základnej zostavy."

Matej Ižvolt ochutná legionársky chlebíček po prvý raz v živote. Po drese Dubnice, Slovana a Tatrana Prešov sa oblečie do farieb účastníka Ekstraklasy. "Teším sa na to. Je to môj prvý zahraničný angažmán. Ide o atraktívnejšiu súťaž, než máme doma na Slovensku – či už z pohľadu diváckeho záujmu alebo aj kvality štadiónov. Neočakávam ani žiadnu jazykovú bariéru. V tíme sú navyše dvaja ďalší Slováci a dokonca aj dvaja Česi, takže spočiatku to budem mať jednoduchšie," uviedol Matej Ižvolt a pokračoval: "Zo Slovenska som mal jednu konkrétnu ponuku, no nechcem to zverejňovať, pretože teraz je to už bezpredmetné. Išlo ale o corgoňligový klub."

S cieľom zachrániť sa

Piast Gliwice sa v sezóne 2011/2012 radovali z postupu medzi poľskú elitu, v blížiacom sa ročníku ich teda nečaká nič jednoduché. "Neviem nič oficiálne, ale chalani v kabíne vraveli, že prvoradým cieľom bude zachrániť sa. Všetko ostatné sa bude odvíjať od toho,"  zamyslel sa bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov: "Je tu však skvelá partia. Ťahajú za jeden koniec, vďaka čomu aj vlani postúpili. Nemyslím si, že by som mal mať problém zapadnúť do kolektívu. Momentálne sme na severe Poľska na sústredení, kde by sme sa mali spoznať ešte viac."

A{+l49568}j napriek tomu, že u našich severných susedov strávil iba niekoľko dní, všimol si už určité rozdiely so Slovenskom. "Čo sa týka materiálneho zabezpečenia, všetko je tu na vyššej úrovni. Napríklad, na každú činnosť majú nejakého človeka – je tu kondičný tréner alebo aj dietetík, ktorý sleduje pomaly všetko, čo zjeme. Po každom tréningu nám pripravuje všelijaké nápoje na regeneráciu. Po tejto stránke je to určite lepšie ako na Slovensku," uzavrel pre profutbal.sk Matej ižvolt.

"Najprv sme sa nedohodli, ale potom tréner Marcin Brosz inicioval ďalšie stretnutie s prezidentom a viceprezidentom klubu, kde povedal, že Mateja chce. Bol v hre aj jeden grécky prvoligista, ale pre nás bolo prioritou Poľsko. Mali sme na stole aj ponuku na skúšku vo Widzewu Lodž. Uprednostnili sme však Piast, pretože je stabilizovanejší aj z pohľadu financií. Čo sa povie, to tam platí. Neradi by sme dávali hráča do klubu, kde už sú finančné problémy a mohli by byť ešte väčšie," doplnil slová novej posily Piastu Gliwice Pavol Holeščák.

Najnovšie z klubu: Piast Gliwice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk