ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra angažovala Petra Mičica
zdroj: FC Nitra/fcnitra.sk

Nitra angažovala Petra Mičica

"S Nitrou sme sa dohodli na ročnom kontrakte s následnou dvojročnou opciou. Ladislavovi Jurkemikovi bude k dispozícii už na sobotňajší zápas v Trenčíne," povedal pre profutbal.sk hráčov zástupca Michal Holeščák

Slovenský ľavý obranca Peter Mičic prestupuje po roku z tímu druhej poľskej ligy KS Górnik Polkowice do corgoňligového družstva FC Nitra. Dvadsaťšesťročný zadák sa so svojím novým zamestnávateľom dohodol na ročnom kontrakte s následnou dvojročnou opciou.

"S Nitrou sme sa dohodli na ročnom kontrakte s následnou dvojročnou opciou. Hráč absolvoval s mužstvom päťdňovú skúšku, v rámci ktorej odohral prípravný duel s Admirou Wacker. V piatok sme dotiahli potrebné administratívne formality s poľskou stranou a trénerovi Ladislavovi Jurkemikovi bude k dispozícii už na sobotňajší zápas v Trenčíne," povedal pre profutbal.sk hráčov zástupca Michal Holeščák z agentúry HMP-Sport Management.

{+r57573,150x81}"S Petrom počítame na ľavý kraj obrany, kde očakávame, že využije svoj ofenzívny potenciál a dobrú prihrávku," povedal pre oficiálnu klubovú stránku na margo nového hráča tréner Ladislav Jurkemik a samotný Peter Mičic ho doplnil: "Po viac ako troch rokoch v zahraničí som rád, že môžem v kariére pokračovať doma na Slovensku a pridať ďalšie štarty v našej lige, ktorú som dosiaľ nakrátko okúsil v Púchove. Nitru beriem ako výzvu a už sa teším na novú sezónu."

Mičic je 184 cm vysoký ľavák schopný hrať na mieste stopéra aj na kraji obrannej formácie. Počas pôsobenia v KS Górnik Polkowice absolvoval deväť zápasov a strelil jeden gól. Predtým si tri roky obliekal dres pražskej Dukly, za ktorú odohral 45 stretnutí a pripísal si na konto dva presné zásahy. Je to odchovanec púchovského futbalu. V tomto meste hrával za Matador, ale aj za nástupnícky klub FK Púchov.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk