ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Úvodné kolo Slovnaft Cupu bude bez corgoňligistov
zdroj: SFZ

Úvodné kolo Slovnaft Cupu bude bez corgoňligistov

Vyžrebovali prvé kolo nového ročníka Slovnaft Cupu 2012/2013. Úvodné kolo bude ešte bez corgoňligistov

Na štvrtkovom zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu vyžrebovali prvé kolo domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2012/2013.

Do prvého kola ešte nezasiahnu účastníci najvyššej súťaže. Nový ročník Slovenského pohára - Slovnaft Cupu sa začne 7. a 8. augusta.

Podľa oznámenia ŠTK SFZ sa druhé kolo Slovnaft Cupu uskutoční už aj s corgoňligistami 28. - 29. augusta a následné tretie kolo bude v dňoch 25. - 26. septembra.

Štvrťfinále, ktoré sa hrá už na dve stretnutia, je na programe v termínoch 12. - 24. 10. (prvé zápasy), resp. 6. - 11. 11. (odvety), semifinále sa uskutoční už na jar budúceho roka v dňoch 9. 4. (prvé duely), resp. 16. 4. (odvety). Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája 2013 v dosiaľ neurčenom dejisku.

Obhajcom trofeje v slovenskej pohárovej súťaži sú hráči MŠK Žilina, ktorí 8. mája 2012 zdolali na trávniku v Bardejove v dramatickom dueli tím FK Senica 3:2 po predĺžení. Klub spod Dubňa sa napokon tešil aj z cenného double, pretože získal aj majstrovský titul v Corgoň lige 2011/2012.

Žreb prvého kola Slovnaft Cupu (prvé mužstvo má výhodu domáceho prostredia, termíny: 7. - 8. augusta, zdroj: futbalsfz.sk):

FK Raven Považská Bystrica - ŠKF Sereď
FK Pohronie Žiar n. Hronom/Dolná Ždaňa - FKM Nové Zámky
Dunajská Lužná - MFK Dubnica nad Váhom
FC Petržalka 1898 - FC ŠTK 1914 Šamorín
OTJ Moravany - PFK Piešťany
FK Slovan Duslo Šaľa - FK Slovan Nemšová
LAFC Lučenec - MFK Zemplín Michalovce
FK BODVA Moldava nad Bodvou - FO ŽP Šport Podbrezová
FK Haniska - Partizán Bardejov
MŠK FOMAT Martin - FK Poprad
MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Voľný žreb v 1. kole majú:

FK DAC 1904 Dunajská Streda, AFC Nové Mesto nad Váhom, LP Domino Bratislava, ŠK SFM Senec, MŠK Námestovo, ŠK Odeva Lipany, TJ Baník Ružiná, Baník Kalinovo, FC Lokomotíva Košice.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

HOKEJ.sk