ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Valladolid zažaluje AS Bari
zdroj: Rudolf Maškurica

Valladolid zažaluje AS Bari

Medzi španielskym a talianskym klubom sa schyľuje k súdnej vojne. Valladolidu sa nepáči, že Bari angažovalo Lassanu Camará, ktorý má so Španielmi stále platný kontrakt

Španielsky klub Real Valladolid pripravuje žalobu na klub z druhej najvyššej talianskej súťaže AS Bari. Informujú o tom viaceré španielske médiá. Nováčikovi La Ligy sa nepáči prístup talianskeho klubu AS Bari ohľadom prestupu portugalského stredopoliara Lassanu Camará, známeho ako Saná. Dvadsaťročný rodák z Guinei-Bissau podpísal tento týždeň s tímom talianskej Serie B zmluvu po tom, čo svojvoľne opustil španielske mužstvo. V ňom totiž pred pár mesiacmi po príchode z lisabonskej Benficy podpísal trojročný kontrakt.

Portugalský mládežnícky reprezentant Saná odôvodnil svoj odchod z Valladolidu, v ktorom pri rôznych príležitostiach vynechával tréningy, tvrdením, že nedostával výplatu a cítil sa v klube uväznený. Väčšinový vlastník a prezident španielskeho klubu Carlos Suárez jeho tvrdenia odmieta a žiada za jeho odchod kompenzáciu. "Celú záležitosť sme zverili do rúk nášho advokáta," citoval Suáreza denník Marca. "Boli sme poškodení, pretože hráč je stále s nami zmluvne viazaný a pre odstupnú klauzulu si ho nemôže nárokovať Bari. Na otázku novinára denníka Marca ohľadom tvrdenia viacerých hráčov Valladolidu, že nedostali výplaty, Suárez odpovedal otázkou: "Boli sme niekedy sankcionovaní stratou bodov za neplatenie hráčom? Tento rok bude podobný ako tie predtým. Vždy sa niekto sťažuje, ale to patrí k futbalu a k prestupovému obdobiu."

Najnovšie z klubu: Valladolid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk