ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Martin Tóth ďalším Slovákom v českom Liberci
zdroj:

Martin Tóth ďalším Slovákom v českom Liberci

Slovenský stopér Martin Tóth podpísal s českým šampiónom ročnú zmluvu s dvojročnou opciou

Slovenský stopér Martin Tóth podpísal s úradujúcim českým majstrom Slovanom Liberec zmluvu na jeden rok s dvojročnou opciou. Informuje o tom stránka jeho zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency. "Martin podpísal zmluvu na jeden rok s opciou na ďalšie dva. Verím, že to je pre neho krok vpred a u majstra Gambrinus ligy bude môcť ešte viac rozvíjať svoje futbalové umenie," povedal hráčov agent Milan Lednický.

Dvadsaťpäťročný obranca bol najprv v Liberci na týždňovej skúške, nastúpil v troch prípravných dueloch a jeho definitív{+r55417}nemu transferu spod Zobora dala zelenú vstupná lekárska prehliadka. Po nej sa odchovanec nitrianskeho futbalu pripojil ku svojmu novému zamestnávateľovi na sústredení v rakúskom Kaprune. "Beriem to ako veľkú výzvu. Doteraz som pôsobil len v Nitre, kde som vyrastal a prežil pekné roky, no myslím si, že prišiel čas vyskúšať niečo nové. Liberec je predsa len o niečom inom. Je to ambiciózny klub, ktorý pravidelne hrá európske poháre, takže mojím jednoznačným cieľom bude čo najlepšie sa adaptovať a napĺňať očakávania trénerov," povedal Martin Tóth, ktorý odohral v najvyššej slovenskej súťaži 155 zápasov a dal v nich tri góly.

Dres Liberca si oblieka aj reprezentačný stredopoliar SR Michal Breznaník. Slovan sa z pozície českého šampióna kvalifikoval do 2. predkola Ligy majstrov 2012/2013, v ňom sa stretne z kazašským tímom FC Šachťor Karaganda.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk