ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kozáčik bude v Plzni súperiť s Bolekom o post jednotky
zdroj: sparta.cz

Kozáčik bude v Plzni súperiť s Bolekom o post jednotky

Slovenský brankár Matúš Kozáčik sa po príchode do Plzne vo štvrtok zapojil do prípravy s mužstvom trénera Pavla Vrbu

Slovenský brankár Matúš Kozáčik sa po príchode do Plzne vo štvrtok zapojil do prípravy s mužstvom trénera Pavla Vrbu. Bývalý brankár pražských "S" priznal, že pri rozhodovaní o podpise zmluvy zohrala dôležitú úlohu komunikácia s Janom Rezekom, s ktorým Kozáčik pôsobil v cyperskej Famaguste. Informuje o tom oficiálna stránka Viktorie Plzeň.

{+r44221,124x178}"Rozhodovanie bolo krátke a jednoduché," povedal pre klubový web odchovanec Dolného Kubína. "Honzo (Rezek) mi Plzeň odporúčal. Záujem klubu ma veľmi potešil, veď v predchádzajúcej sezóne odohral vynikajúce zápasy v Lige majstrov i tento rok v pohárovej Európe," dodal Matúš Kozáčik. Dvadsaťosemročný gólman následne porovnal cyperskú ligu s českou: "Na Cypre sa hrá vlastne celý rok. Pôsobí tam veľa Brazílčanov a Argentínčanov, takže štýl je predsa len odlišný."

Kozáčik vo štvrtok popoludní podpísal s tretím tímom uplynulej sezóny Gambrinus ligy trojročný kontrakt. Dres českého šampióna zo sezóny 2010/2011 si obliekajú aj ďalší štyri Slováci - stopér Marián Čišovský, útočníci Marek Bakoš a Michal Ďuriš a talentovaný stredopoliar Patrik Hrošovský. "Kozáčik je perspektívny gólman, ktorý vo svojom veku nazbieral veľa skúseností z ťažkých zápasov. Pri aktuálnom zdravotnom stave Romana Pavlíka sme hľadali brankára, ktorý by s Petrom Bolekom utvoril základnú dvojicu pre duely Európskej ligy UEFA i domácej Gambrinus ligy. Medzi nimi dvoma sa rozhodne o poste brankárskej jednotky pre nadchádzajúcu sezónu," povedal generálny manažér Viktorie Adolf Šádek.

{+l8044,99x117}Matúš Kozáčik začínal s profesionálnym futbalom v Košiciach. Ako 19-ročný prestúpil do Slavie Praha, kde kryl chrbát Radkovi Černému a po jeho odchode v januári 2005 sa stal jednotkou medzi tromi žrďami "zošívaných". V lete 2007 prestúpil do konkurenčnej Sparty Praha a pred dvoma rokmi opäť zmenil pôsobisko, keď zamieril do cyperského klubu Anorthosis Famagusta. Na konte má päť štartov v drese slovenskej "dvadsaťjednotky" a dres A-mužstva SR si obliekol v jedinom prípade - v decembri 2006 odchytal polčas v medzištátnom prípravnom stretnutí proti Spojeným arabským emirátom.

Najnovšie z klubu: Plzeň Viktoria

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk