ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Štěpánek na dva roky do Senice, Frýdek ml. na ročné hosťovanie
zdroj:

Štěpánek na dva roky do Senice, Frýdek ml. na ročné hosťovanie

Do Senice definitívne pribudli dvaja českí hráči Martin Štěpánek a Martin Frýdek ml.

Vedenie slovenského corgoňligového klubu FK Senica angažovalo s definitívnou platnosťou do svojich radov dvojicu českých futbalistov Miroslava Štěpánka a Martina Frýdka ml. Prvý menovaný podpísal dvojročnú zmluvu, ľavý obranca Frýdek prichádza zo Sparty Praha do tímu zo Záhoria na ročné hosťovanie.

"So Štěpánkom rátame do stredu obrany, je to vysoký ľavonohý stopér. Mali sme o ňom dobré referencie. Dobre ho pozná aj náš tréner Psotka, ktorý Mira{+r55795} odporučil," citoval slová prezidenta FK Senica Viktora Blažeka klubový web.

Dvadsaťdvaročný český mládežnícky reprezentant a odchovanec Olomouca (nar. 15. 1. 1990), ktorý pôsobil aj v nemeckom mužstve Hamburger SV a bol na hosťovaní aj v rakúskom tíme Kapfenberger SV, poznamenal: "Samozrejme, že prostredie v Nemecku a Senici sa asi nedá ani porovnať, ale páči sa mi tu. V Senici je výborná futbalová atmosféra, super kolektív. Teším sa na každý jeden zápas. Dúfam, že mi bude tréner dôverovať."

Do štvrtého tímu uplynulej corgoňligovej sezóny a finalistu Slovnaft Cupu pribudol aj syn bývalého československého reprezentanta Martina Frýdka. Iba 20-ročný hráč (nar. 24. 3. 1992) sa najlepšie cíti na ľavom kraji obrannej formácie. "V Česku prešiel viacerými mládežníckymi kategóriami. Je to talentovaný futbalista, ktorý má však v nabitom kádri Sparty ťažkú pozíciu. Príchuť Gambrinus ligy si však už okúsil, bude zaiste posilou do našich obranných radov," skonštatoval športový riaditeľ senického klubu Dušan Vrťo. Talentovaný zadák sa teší na nový angažmán. "Neberiem to ako krok späť. Senica je kvalitné mužstvo a pre mňa veľká výzva. Dúfam, že budem hrávať," dodal Martin Frýdek ml.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk