ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Matej Krajčík posilou Senice
zdroj: MF DNES

Matej Krajčík posilou Senice

"Návrat domov je veľmi príjemný. Dúfam, že budem nápomocný senickému klubu, resp. jeho napredovaniu. Vízia, ktorá je tu nastavená mi je veľmi sympatická," uviedol Matej Krajčík

Klub zo Záhoria posilní bývalý slovenský reprezentant Matej Krajčík, ktorý so Senicou podpísal zmluvu na jeden rok. Tridsaťštyriročný futbalista prichádza späť domov na Slovensko z českého Jablonca, kde mu na konci júna skončí zmluva.

"O kvalitách tohto futbalistu vie asi každý. Je to výborný hráč s dobrou kopacou technikou. Navyše dokáže nastupovať na kraji zálohy, ale aj na poste pravého beka. Plusom je aj fakt, že je to náš rodák, aj preto sme ho chceli získať do našich radov. Nepochybujeme o tom, že bude pre senický futbal obrovským prínosom. Je to {+r49211,150x225}takisto futbalista, ktorý zvýši renomé klubu a dokáže prilákať ľudí na štadión," poznamenal prezident FK Senica Viktor Blažek.

Matej Krajčík futbalovo vyrastal práve v Senici, do prípravy by sa mal zapojiť už v pondelok. "Návrat domov je veľmi príjemný. Dúfam, že budem nápomocný senickému klubu, resp. jeho napredovaniu. Vízia, ktorá je tu nastavená, mi je veľmi sympatická. Dúfam, že tejto vízii dokážem pomôcť," skonštatoval bezprostredne po podpise zmluvy skúsený futbalista.

Po odchode zo Slovenska pôsobil najmä v susednom Česku, no objavil sa aj v talianskom tíme Reggina Calcio. "Môj otec tu v minulosti zanechal veľké renomé, chcel by som na dobré meno Krajčík nadviazať. Myslím si, že klub odo mňa očakáva oveľa viac ako od nejakého, v uvodzovkách, radového hráča. Bude to pre mňa nesmierne ťažká úloha, pretože ľudia ma tu poznajú. V tomto smere tu bude na mňa kladený dôraz. Mám tu rodinu a veľa známych, človek sa tu nemôže schovať. Od prvého dňa k tomu treba pristupovať na sto percent a treba ísť za svojim vnútorným presvedčením, že preto spravil človek maximum," priznáva Matej Krajčík, ktorý bude na modro-červenom drese nosiť číslo 5.

Ten v Senici futbalovo vyrastal, jeho kroky potom smerovali do Malaciek, po ročnom pôsobení na Záhorí už zamieril do Čiech. Odvtedy bola jeho kariéra spätá najmä s našimi západnými susedmi a predovšetkým s pražskou Sláviou. V drese zošívaných strávil sedem sezón. Na hosťovania si odbehol do Viktorie Žižkov, Českých Budějovíc, či Jablonca. Talianski priaznivci ho poznajú aj z ročnej anabázy v už spomínanom Reggina Calcio. Je však zaujímavé, že v slovenskej najvyššej súťaži ešte nehral. "Presne tak. Keď som začal v Senici hrať seniorskú súťaž, hrala sa tu tretia liga. Veľakrát sa ma aj novinári pýtali na nejaké porovnania českej a slovenskej najvyššej ligy. Ja som im na to nikdy nevedel dať odpoveď, pretože naozaj až teraz si k Corgoň lige pričuchnem. Ako som už povedal aj pred tým na svoje účinkovanie v Senici sa teším a verím, že budeme bojovať opäť o nejaké pohárové umiestnenia," uzatvára čerstvá posila Záhorákov.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk