ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bolek na odchode do Plzne, Mucha v Senici asistentom trénera
zdroj: Rudolf Maškurica

Bolek na odchode do Plzne, Mucha v Senici asistentom trénera

"Za Boleka chceme na post jednotky angažovať jedného brankára, pravdepodobne z Česka. V tejto chvíli však nechcem predbiehať udalosti," skonštatoval V. Blažek

Z tímu finalistu domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup a štvrtého mužstva uplynulej sezóny Corgoň ligy 2011/2012 FK Senica odchádza brankár Petr Bolek, ktorý posilní český tím FC Viktoria Plzeň.

"Kluby sú dohodnuté, transferová suma nie je vôbec nejaká závratná. Petr odviedol za 2,5 roka v našom tíme perfektné služby a nechceli sme m{+r55795}u brániť v odchode. Plzeň ako tretí tím Gambrinus ligy bude hrať Európsku ligu UEFA, pred rokom sa tento klub tešil z majstrovského titulu a účinkoval v Lige majstrov. Bolek absolvuje dnes už len zdravotné testy a následne by mal podpísať zmluvu s Viktorkou. Želáme mu veľa úspechov, u nás patril k hlavným pilierom a oporným stĺpom," uviedol v stredu popoludní prezident FK Senica Viktor Blažek pre agentúru SITA na margo odchodu onedlho 28-ročného českého brankára (nar. 13. 6. 1984) a rodáka z Ostravy.

Podľa jeho slov v tíme zo Záhoria sú momentálne na brankárskom poste k dispozícii skúsený Pavel Kamesch, ďalej Ján Malec ako aj "navrátilec" z hosťovania v treťoligovom Vrbovom a slovenský reprezentant do 21 rokov Michal Šulla. "Za Boleka chceme na post jednotky angažovať jedného brankára, pravdepodobne z Česka. V tejto chvíli však nechcem predbiehať udalosti, na začiatku letnej v prípravy v pondelok 11. júna by však už mohol byť prítomný," skonštatoval V. Blažek.

Po letnom odchode Stanislava Grigu k slovenskej futbalovej reprezentácii a angažovaní 38-ročného českého hlavného trénera Zdeňka Psotku na jeho miesto už v Senici vyriešili aj pozíciu asistenta. "Bude ním Josef Mucha, ktorý naposledy pracoval ako asistent trénera Uličného v Sigme Olomouc. S pánom Psotkom sa poznajú a verím, že pôjde o užitočnú a dobrú spoluprácu. S kormidelníkom Muchom sme sa dohodli rovnako ako v prípade Psotku na dvojročnej zmluve," poznamenal prezident FK Senica.

V{+l50361} hráčskom kádri "Záhorákov" prichádza okrem Bolekovho odchodu aj k ďalším zmenám. "O nášho argentínskeho obrancu Gorosita sa zaujíma Slovan Bratislava, Liberec i Sparta Praha, po príchode jeho manažéra by sa mala situácia s ním vykryštalizovať a definitívne uzavrieť. Strnad odišiel do Hradca Králové, na podmienkach ďalšieho účinkovania sme sa zatiaľ nedohodli s kostarickým zadákom Pedrom Lealom. O predĺžení kontraktu budeme rokovať aj s holandským stredopoliarom Stefom Wijlaarsom," uviedol Viktor Blažek a pokračoval: "Pokiaľ ide o príchody, kanonier Pavol Masaryk už bol medializovaný a očakávame od neho naplnenie kanonierskych schopností. S Martinom Ďuricom máme ústnu dohodu na jeho zotrvanie u nás, kontrakt by sme mali podpísať v najbližších dňoch. V Senici zostáva aj český stredopoliar Jaroslav Černý. Radi by sme sa ešte posilnili dvoma či tromi hráčmi, a to na postoch stopéra, ľavého obrancu a stredopoliara."

Podľa slov prezidenta senického klubu je "na obzore" aj možná výmena futbalistov s ďalším klubom najvyššej domácej súťaže FC ViOn Zlaté Moravce. "My ponúkame dvoch ofenzívnych hráčov Bolinhu a Petra Hošeka, za ktorých by sme radi v našom mužstve privítali záložníka Martina Babica," dodal Viktor Blažek.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk