ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kanonier Masaryk posilou FK Senica
zdroj: Rudolf Maškurica

Kanonier Masaryk posilou FK Senica

"Teším sa novému pôsobisku i tomu, že zostanem prakticky doma. Senica je ambiciózny klub, ktorý je pre mňa veľkou výzvou," uviedol Masaryk

Najlepší strelec uplynulého ročníka Corgoň ligy Pavol Masaryk zamieril z MFK Ružomberok do FK Senica.

Informuje o tom oficiálna stránka Záhorákov. Vedenie štvrtého tímu uplynulého ročníka najvyššej slovenskej súťaže sa dohodlo s 32-ročným útočníkom na dvojročnej spolupráci. "Aj iné kluby mali o neho záujem. Paľo je však Záhorák a chcel zostať doma, aj preto bol možno pre neho angažmán v Senici zaujímavejší ako tie ostatné. My sme radi, že sa nám podarilo získať takého kvalitného strelca a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu," povedal pre www.fksenica.eu športový riaditeľ klubu Dušan Vrťo.

Autor osemnástich corgoňligových gólov v sezóne 2011/2012 Masaryk je rodák z Radimova, futbalovo ho vychovával TJ Holíč. "Teším sa novému pôsobisku i tom{+r55484,150x100}u, že zostanem prakticky doma. Senica je ambiciózny klub, ktorý je pre mňa veľkou výzvou. Od útočníka sa, samozrejme, očakávajú góly. Bude to znieť ako klišé, ale na tom, kto ich bude strieľať, až tak nezáleží. V prvom rade chcem pomôcť klubu k čo najlepším výsledkom. Ak mi to tam bude padať, bude to len plus," uviedol Masaryk, ktorému sa s Ružomberkom skončila zmluva a nedohodol sa na predĺžení spolupráce s Liptákmi.

"Už mi zopár kamarátov stihlo povedať niečo v tom zmysle, že vitaj doma. Samozrejme sa tešia oni i ja, že budem hrávať prakticky pred vlastným publikom," neskrýval spokojnosť s novým angažmánom bývalý hráč Myjavy, Trnavy či Slovana Bratislava. V Senici ho povedie z pozície hlavného trénera Zdeněk Psotka, ktorý sa netají ofenzívnym štýlom hry. "S trénerom sme stihli prehodiť pár slov. Povedal mi svoju víziu a čo odo mňa očakáva. Sympatické reči sa mi páčili. Ja dúfam, že sa mu odvďačím za dôveru a že všetko bude klapať, ako má," dodal Pavol Masaryk.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk