ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Novým trénerom MFK Ružomberok bude Ladislav Šimčo
zdroj:

Novým trénerom MFK Ružomberok bude Ladislav Šimčo

Novým trénerom slovenského corgoňligového klubu MFK Ružomberok bude Ladislav Šimčo. Taktovku pri A-mužstve Liptákov preberie po Čechovi Alešovi Křečkovi

Novým trénerom slovenského corgoňligového klubu MFK Ružomberok bude Ladislav Šimčo. Taktovku pri A-mužstve Liptákov preberie po Čechovi Alešovi Křečkovi. Šimčo podpísal zmluvu s mužstvom spod Čebraťa na jeden rok. Informuje o tom oficiálna klubová stránka Ružomberčanov.

{+r50974}Štyridsaťpäťročný kouč (nar. 29. 5. 1967) je bývalým hráčom i odchovancom Lokomotívy Košice a celú svoju trénerskú kariéru má spojenú práve s metropolou východného Slovenska. Kariéru na trénerskom poste začal v žiackom výbere Lokomotívy, odkiaľ prešiel do amatérskeho tímu FK Šaca. Potom sa opäť vrátil do Lokomotívy, kde viedol A-mužstvo.

Jeho ďalšie kroky smerovali do MFK Košice. Tu sa prepracoval od dorastu, cez rezervný tím až na pozíciu hlavného trénera seniorského tímu. Šimčo viedol MFK Košice v uplynulom ročníku, no štyri kolá pred koncom Corgoň ligy 2011/2012 ho pre nepresvedčivé výkony i výsledky odvolalo vedenie klubu a nahradilo ho Jánom Kozákom st.

Pred Ladislavom Šimčom sa na poste kormidelníka skloňovalo meno Vladimíra Rusnáka st., ktorý v minulom ročníku viedol B-mužstvo Ružomberka, strany sa však napokon nedohodli na podmienkach zmluvy.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk