ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Černý zostáva v Senici, Strnad do Hradca Králové
zdroj: ahaonline.cz

Černý zostáva v Senici, Strnad do Hradca Králové

Viktor Blažek: "Teší ma, že napriek viacerým ponukám z Česka, Poľska i ďalších krajín si Jardo vybral náš tím. Kontrakt sme uzavreli do konca súťažného ročníka 2012/2013"

Skúsený český futbalista Jaroslav Černý bude aj naďalej pôsobiť v slovenskom corgoňligovom mužstve FK Senica. "Teší ma, že napriek viacerým ponukám z Česka, Poľska i ďalších krajín si Jardo vybral náš tím. Kontrakt sme uzavreli do konca súťažného ročníka 2012/2013," citovala slová prezidenta senického klubu Viktora Blažeka oficiálna internetová stránka mužstva zo Záhoria.

Onedlho 33-ročný stredopoliar (nar. 26. 6. 1979), ktorý má na konte aj dva duely v drese českej reprezentácie, prišiel koncom januára do senického klubu a predbežne sa {+r54339}vtedy s vedením dohodol do uplynutia ročníka 2011/2012. Černý pred príchodom do Senice hrával v tureckom MKE Ankaragücü, predtým získal dvakrát majstrovský titul so Slaviou Praha. Počas jarnej časti v senickom drese odohral jedenásť zápasov, strelil dva góly, zahral si aj vo finále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu proti Žiline, ale vďaka zdravotným problémom nebol spokojný. "Doplácal som na dávnejšie zranenie, ešte v Turecku som si natrhol stehenný sval. Liečba trvala dlho, odrazilo sa to na mojej pripravenosti. Nedokázal som si udržať stabilnú výkonnosť, po dobrom zápase nasledovali slabšie chvíle. Program mužstva bol mimoriadne nahustený," uviedol sebakriticky Jaroslav Černý pre fksenica.eu.

V kluboch sa očakáva v letnom období viacero zmien v kádroch, Senica nebude výnimkou. Niektorým hráčom sa končia kontrakty, rokovania s inými futbalistami sú naopak v plnom prúde. Isté je, že mužstvo tímu zo Záhoria opustí Tomáš Strnad. Tridsaťjedenročný defenzívny stredopoliar (nar. 8. 12. 1980) sa vracia do Gambrinus ligy, jeho novým pôsobiskom bude trináste mužstvo z uplynulého ročníka najvyššej českej súťaže FC Hradec Králové.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk