ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Myjava podá prihlášku do Corgoň ligy
zdroj: Vladimír Domen

Myjava podá prihlášku do Corgoň ligy

Toto rozhodnutie v praxi znamená, že Myjavčania majú teraz asi šesť týždňov na prípravu zápasov s najlepšími slovenskými mužstvami na domácej pôde

Dnes konečne padol verdikt vedenia Spartaka Myjava, na ktorý čakali hráči, členovia realizačného tímu, fanúšikovia, médiá a všetci, ktorí sa o futbal zaujímajú.

Po rokovaní prezídia Únie ligových klubov (ÚLK) a Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Liptovskom Jáne prezident Spartaka Myjava Pavel Halabrín vyhlásil, že Myjava podá do 31. mája 2012 prihlášku do najvyššej slovenskej súťaže. Účasť Myjavy v najvyššej lige však podmienil viacerými faktormi - a funkcionári ÚLK prisľúbili, že ich budú akceptovať.

{+r56022}Podľa slov Pavla Halabrína ide najmä o ústupky v oblasti profesionalizácie realizačného tímu, či o zachovanie filozofie myjavského klubu a jeho tradícií. "Základné podmienky spĺňame už dnes, ale postúpiť do Corgoň ligy je úplne niečo ine ako prejsť z tretej do druhej ligy. Ak budeme hrať v novej sezóne Corgoň ligu, je pred nami veľmi veľa zmien. Potrebujeme však od riadiacich orgánov Corgoň ligy dočasné výnimky na kapacitu štadióna, osvetlenie, sektor hostí, veľkosť VIP priestorov a podobne," uviedol pre profutbal.sk prezident myjavského klubu Pavel Halabrín.

Toto rozhodnutie v praxi znamená, že Myjavčania majú teraz asi šesť týždňov na prípravu zápasov s najlepšími slovenskými mužstvami na domácej pôde. Musia včas dokončiť prvú etapu rekonštrukcie štadióna a organizačne zabezpečiť majstrovské zápasy. Vyžrebovanie nového ročníka 2012/2013 je také, že hneď v úvode súťaže v júli tohto roka preverí nováčika majstrovská Žilina, trnavský Spartak – obaja na svojich štadiónoch a v treťom kole do Myjavy pricestuje bratislavský Slovan.

Najnovšie z klubu: Myjava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk