ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Z MFK Košice odchádzajú Djokovič a López
zdroj:

Z MFK Košice odchádzajú Djokovič a López

V MFK Košice krátke dovolenky, začiatok letnej prípravy už v pondelok 4. júna

V slovenskom corgoňligovom klube MFK Košice (11. tím najvyššej súťaže v sezóne 2011/2012) už nebudú ďalej pokračovať španielsky brankár Fernando López ani srbský stopér Ivan Djokovič, kontrakty sa končia aj ofenzívnym stredopoliarom Miroslavovi Viazankovi a Kamilovi Karašovi.

Staronový tréner košického mužstva Ján Kozák st. však bude mať naďalej k dispozícii spomenuté slovenské duo. "Djokovičovi i Lópezovi sa u nás končia zmluvy a odchádzajú z klubu. S Viazankom sme už ústne dohodnutí na novom kontrakte a na Karaša si uplatňujeme opciu," citovala slová športového riaditeľa MFK Ivana Kozáka internetová stránka klubu.

Po nedeľňajšej derniére sa 20. mája hráči "rozpŕchli" na dovolenky. Tie však budú veľmi krátke, pretože už v pondelok 4. júna sa majú košickí futbalisti hlásiť na úvodnom zraze. Letná príprava bude najskôr dva týždne v domácich podmienkach, nasleduje desaťdňové sústredenie v rakúskom stredisku Windischgarsten v termíne 19. - 28. júna. "Žlto-modrí" majú v pláne šesť prípravných stretnutí, to prvé ešte pred odchodom do Rakúska 16. 6. proti Moldave nad Bodvou. V rámci pobytu vo Windischgarstene odohrajú "východniari" štyri zápasy, súperi zatiaľ nie sú známi. Po návrate domov absolvujú Košičania v sobotu 7. júla už iba generálku na nový ročník Corgoň ligy (úvodné kolo by malo byť 14. 7.), pravdepodobne proti niektorému z maďarských klubov.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk