ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Solbakken bude trénerom zostupujúceho Wolverhamptonu
zdroj:

Solbakken bude trénerom zostupujúceho Wolverhamptonu

"Som šťastný, že po rokovaniach so Stalem Solbakkenom môžem potvrdiť, že sa stane naším novým trénerom," uviedol Jez Moxey

Novým trénerom anglického klubu Wolverhampton Wanderers sa stane po skončení tejto sezóny Stale Solbakken. Štyridsaťštyriročný Nór nahradí vo funkcii dočasného kouča Terryho Connora.

"Som šťastný, že po rokovaniach so Stalem Solbakkenom môžem potvrdiť, že sa stane naším novým trénerom. Oficiálne ho predstavíme pred zástupcami médií v pondelok," uviedol šéf exekutívy "vlkov" Jez Moxey na oficiálnej klubovej stránke. Solbakken naposledy pôsobil v nemeckom Kolíne, klub ho však prepustil zo svojich služieb v apríli, keď bolo jasné, že "capkovia" sa neudržia v I. bundeslige. Nórsky kormidelník má skúsenosti aj s anglickým futbalom, keď v sezóne 1997/1998 absolvoval šesť stretnutí v drese Wimbledonu.

"Som nadšený z toho, že mám pred sebou veľkú výzvu v podobe trénovania Wolverhamptonu. Je to jedinečná príležitosť viesť veľký klub a ja sa už neviem dočkať," komentoval Solbakken. Wolverhampton zostúpi do druhej najvyššej anglickej súťaže, keď v Premier League 2011/2012, ktorá má v nedeľu na programe záverečné kolo, obsadí poslednú pozíciu.

Najnovšie z klubu: Wolwes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk