ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC má problém, Lorant nemôže trénovať pre neplatnú licenciu
zdroj: joziva

DAC má problém, Lorant nemôže trénovať pre neplatnú licenciu

"Takto nám to potvrdil Christian Volk, ktorý má na nemeckom zväze v referáte vzdelávanie trénerov a medzinárodné vzťahy, listom z 3. apríla 2012," vysvetlil Ján Greguš

Staronový tréner slovenského corgoňligového tímu DAC 1904 Dunajská Streda Werner Lorant nemôže viesť na Slovensku nijaké mužstvo z lavičky. Informuje o tom sobotné vydanie denníka Šport. Dôvodom je neplatnosť Nemcovej trénerskej licencie, ktorá vypršala 31. decembra 2008.

"Takto nám to potvrdil Christian Volk, ktorý má na nemeckom zväze v referáte vzdelávanie trénerov a medzinárodné vzťahy, listom z 3. apríla 2012," vysvetlil {+r37802,150x100}pre Šport technický riaditeľ Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Greguš a doplnil: "Preto nemôže nikde na Slovensku pôsobiť ako tréner. Teda nemôže viesť tréningový proces, ani počas zápasov byť na lavičke v takejto funkcii." Lorant však už odkoučoval tri ligové stretnutia.

V stanovisku DAC 1904 sa uvádza: "Pán Lorant je držiteľom trénerského preukazu UEFA pro-licencie. T. č. je jeho licencia neplatná (túto záležitosť si rieši na DFB a bude doriešená v budúcom týždni). U nás v klube je na základe rozhodnutia správnej rady poverený od 27. 3. 2012 funkciou športový manažér. V jeho kompetencii je napr. zodpovednosť za výsledky A-mužstva a tiež zodpovednosť za zloženie trénerov a ich tréningový proces."

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk