ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pavol Bajza sa dohodol na trojročnej zmluve s Parmou
zdroj: Ladislav Király

Pavol Bajza sa dohodol na trojročnej zmluve s Parmou

"Ide o trojročnú zmluvu platnú od 1. júla 2012, v podstate chýba už len potvrdenie od talianskeho zväzu. Je to veľký krok, zo Slovenska sa ťažko dostáva do zahraničia, tobôž do talianskej prvej ligy," povedal pre agentúru SITA 20-ročný rodák zo Žiliny

Brankár Pavol Bajza sa dohodol na spolupráci s účastníkom talianskej Serie A FC Parma. Slovenský reprezentant do 21 rokov už dokonca úspešne absolvoval vstupnú lekársku prehliadku a ku skompletizovaniu kontraktu chýbajú už len formality. "Ide o trojročnú zmluvu platnú od 1. júla 2012, v podstate chýba už len potvrdenie od talianskeho zväzu. Je to veľký krok, zo Slovenska sa ťažko dostáva do zahraničia, tobôž do talianskej prvej ligy," povedal pre agentúru SITA 20-ročný rodák zo Žiliny.

Gólmana druholigovej Dubnice si predstavitelia dvojnásobného víťaza Pohára UEFA (1995 a 1999) všimli počas novembrového kvalifikačného zápasu o postup na ME 2013 výberov do 21 rokov proti Francúzsku (0:2). "Intenzívnejšie kontakty sa odohrali v priebehu ostatných troch týždňov. Viem, že klub sa momentálne nachádza na 17. priečke a podľa všetkého mu hrozí boj o záchranu. Verím, že sa mu to podarí, káder na to určite má. V tíme sú traja talianski brankári - jednotkou je 28-ročný Mirante, dvojkou o desať rokov starší Pavarini, ktorý by po sezóne vraj mal skončiť, a je tam ešte 19-ročný mladík Gallinetta," uviedol Bajza. Talentovaný Slovák sa pri zvykaní na taliansky futbal bude zrejme spoliehať aj na rady svojich krajanov: "V rámcii Serie A pôsobí v Catanii Tomáš Košický, brankárom druholigovej Brescie je Michal Hrivňák. Navyše, v krajine je viacero ďalších hráčov zo Slovenska."

Hoci sa Pavlovi Bajzovi skončí v posledný júnový deň zmluva s Dubnicou, klub zrejme neobíde naprázdno, podľa platných pravidiel by totiž mali Považania zinkasovať za hráča mladšieho ako 23 rokov tzv. "výchovné".

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Parma

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk