ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Breznaník chce zabojovať o ďalšiu nomináciu
zdroj:

Breznaník chce zabojovať o ďalšiu nomináciu

"Ak nastúpim, bude veľmi dôležité, aby som zahral dobre. Nech mi príde pozvánka aj nabudúce. Uvidíme, či dostanem šancu. Ak áno, chcem sa jej poriadne chytiť," povedal na reprezentačnom zraze Michal Breznaník

Na pozvánku do národného mužstva čakal niekoľko mesiacov. Šancu ukázať svoje kvality aj na reprezentačnej úrovni dostal od dočasného kormidelníka Michala Hippa. Zápas v Turecku predstavuje začiatok novej prípravy na kvalifikáciu MS 2014 v Brazílii. Michal Breznaník je pripravený pobiť sa a chytiť sa svojej šance. "Ak nastúpim, bude veľmi dôležité, aby som zahral dobre. Nech mi príde pozvánka aj nabudúce," poznamenal Michal Breznaník na nedeľňajšom reprezentačnom zraze v Senci.

Nominácia potešila

"Veľmi ma prekvapila. V kútiku duše som v to dúfal a keď to prišlo, tak som bol veľmi šťastný," neskrýval radosť z nominácie Michal Breznaník a následne dodal: "V {+r54718,150x214}každom ligovom zápase som sa snažil hrať naplno. Veril som, že raz sa mi podarí dostať aj sem. A som veľmi rád, že som to dokázal."

Michal Hipp sa prezentoval, že základnú zostavu povie hráčom už na utorkovom tréningu. Autor desiatich gólov v českej Gambrinus lige by rád hral ihneď od prvej minúty. "Či budem hrať od začiatku alebo naskočím do zápasu niekedy v druhom polčase, tým sa nezaoberám. Ak budem v základe, nastúpim a budem skutočne veľmi rád. Ak nie, počkám na svoju šancu," pokračoval v debate hráč českého Liberca: "Keď nastúpim, bude veľmi dôležité, aby som zahral dobre. Nech mi príde pozvánka aj nabudúce. Uvidíme, či dostanem šancu. Ak áno, chcem sa jej poriadne chytiť."

"Je to určite šanca ukázať sa. Ale nateraz to tak nechcem brať. Som v Liberci a uvidíme, ako to dopadne v lete. Čas ukáže, čo ďalej," skonštatoval nováčik v reprezentačnom tíme, ktorý bol počas zimy aj v hľadáčku majstrovskej Plzne.

Turecko bude silný súper

Dvadsaťšesťročný univerzál zažije premiéru v reprezentačnom drese ako bič. Slovákov čaká v stredu večer duel s Tureckom. "Je to kvalitný protivník. Verím, že nás čaká náročný boj. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať zápas. Ako som už povedal. Ak dostanem šancu, budem sa snažiť hrať čo najlepšie," uviedol Michal Breznaník, ktorý si {+l54717,150x105}taktiež uvedomuje, že v tureckej nominácii síce chýba viacero zvučných mien, no noví hráči majú o dávku navyšiu motiváciu.

"Turci sa snažia obmeniť káder. Chcú omladiť mužstvo a nominovali viacero nových hráčov. Ale tí budú určite bojovať ešte viac, pretože je pre nich v hre ďalšie pôsobenie v národnom mužstve. Každý sa tam bude chcieť udržať. Som si istý, že to nebude jednoduchý zápas. Vždy majú kvalitných futbalistov a je úplne jedno koho nominujú. Kto je v reprezentačnom tíme, ten má svoje kvality," dodal bývalý hráč Podbrezovej a bratislavského Slovana.

Priateľský duel má naplánovaný úvodný výkop v stredu o 19.30 v Burse. Domáci budú mať teda dvanásteho hráča v hľadisku. "Poženie ich dopredu veľká kulisa. Hrajú doma, no my máme tiež svoju kvalitu. Som si istý, že to bude dobrý a zároveň náročný zápas," dodal na záver Michal Breznaník.

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk