ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica získala do útoku Diarrasouba
zdroj: fksenica.sk

Senica získala do útoku Diarrasouba

„Som spokojný. V Senici som už bol na jeseň a prostredie sa mi tu veľmi páči. Je tu veľa kvalitných futbalistov a v klube vládne pokojná atmosféra,“ zhodnoil Lamine Diarrasoube

FK Senica sa dohodol na dvojročnom kontrakte s útočníkom z Pobrežia Slonoviny Lamine Diarrasoubom. Tento 26-ročný hráč tmavej pleti prichádza na Záhorie z francúzskeho celku Olympique Nimes.

Diarrasouba prostredie senického tímu už pozná, kedže v novembri tu strávil niekoľko dní na skúške. V rámci skúšky odohral aj jeden prípravný duel proti účastníkovy českej najvyššej súťaže – 1. FC Slovácko, v ktorom sa mu podarilo raz rozvlniť sieť. Športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo: „ Ukázal sa v slušnom svetle a ako solídny zakončovateľ. Keďže hľadáme vhodných kandidátov na tento post, rozhodli sme sa Lamine angažovať.“

Ako je známe hráči seneckého tímu sa momentálne pripravujú na nastávajúcu časť sezóny v tureckom prostredí. Diarrasoube však medzi hráčmi, ktorí odleteli na toto sústredenie nebol. „Aj keď sme to mali naplánované a Lamine bol na zozname hráčov, ktorí mali odletieť, bohužiaľ, nastali problémy s vízami, a preto nový člen tímu odletieť nemohol,“ informuje prezident klubu Vikor Blažek. Nová akvizícia však nebude na Slovensku oddychovať. Ako prezrádza riaditeľ klubu Viktor Blažek, Diarrasouba dostal individuálny tréningový plán a spoločnosť mu budú robiť aj hráči FK Senica do 19 rokov.

Nový zakončovateľ pricestoval na Slovensko práve v obodobí najväčších mrazov preto si musí trocha privyknuť na tunajšie podnebie. „Prišiel som z Francúzska, kde je teraz asi 15 stupňov, keď je najchladnejšie, teplota zvykne klesnúť až niekde k nule. Na mínusové teploty nie som zvyknutý,“ priznáva Lamine a dodáva: „Som spokojný. V Senici som už bol na jeseň a prostredie sa mi tu veľmi páči. Je tu veľa kvalitných futbalistov a v klube vládne pokojná atmosféra. Trocha ma mrzí, že som sa k tímu nepripojil hneď, ale budem trénovať poctivo a som pripravený sa pobiť o miesto v zostave,“ dodal na záver Lamine Diarrasouba.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk