ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kopúnek do Slovana Bratislava
zdroj: Štartfoto

Kopúnek do Slovana Bratislava

Kamil Kopúnek: "Práva na mňa mal taliansky manažér Marco Trabucchi, Slovan ich vykúpil od neho"

Slovenský reprezentant Kamil Kopúnek, ktorého posledným zamestnávateľom bol taliansky druholigový klub AS Bari (vlani podpísal s týmto tímom trojročnú zmluvu, pozn.), si bude minimálne v jarnej časti sezóny 2011/2012 obliekať dres ŠK Slovan Bratislava. Podľa informácie denníka Šport prišlo k dohode 27-ročného hráča s "belasými" vo štvrtok večer, bol to však zložitejší transfer.

"Práva na mňa mal taliansky manažér Marco Trabucchi, Slovan ich vykúpil od neho," uviedol Kopúnek, ktorý v doterajšej kariére pôsobil v Spartaku Trnava (2002 - 2010), ruskom Saturne Moskovská oblasť (2010) a AS Bari (2011 - 2012). Spomenutý taliansky tím Serie B má veľké dlžoby (v médiách sa spomína suma 25 - 30 miliiónov eur), a tak predáva hráčov, rozväzuje platné kontrakty, resp. uvoľňuje práva na futbalistov, čo bol aj prípad Kamila Kopúnka.

Strelec víťazného gólu proti Taliansku (3:2), znamenajúci postup Slovenska do osemfinále MS 2010 v JAR, sa však nevracia do Trnavy, kde odohral dosiaľ najviac, ale posilní priameho súpera Spartaka v boji o majstrovský titul - ŠK Slovan Bratislava. V "belasom" drese bude nastupovať pod vedením reprezentačného trénera Vladimíra Weissa st. "Samozrejme, je to zvláštna situácia, ale vnímam ju profesionálne. S trénerom Weissom sa dobre poznáme. Viem, aká je jeho vízia futbalu, pozeral som práve na túto stránku," doplnil defenzívny stredopoliar Kopúnek, ktorý je po českom útočníkovi Ondřejovi Smetanovi druhou veľkou "rybou" v Slovane v zimnom prestupovom období.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk