ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Guédé už oficiálne hráčom Freiburgu
zdroj:

Guédé už oficiálne hráčom Freiburgu

"Narodil som sa v Nemecku a od malička som túžil hrať v I. bundeslige. Je to pre mňa ako splnený sen," povedal Karim Guédé, od štvrtka hráč SC Freiburg

Slovenský reprezentant Karim Guédé, ktorý v stredu predčasne ukončil spoluprácu so Slovanom Bratislava, sa vo štvrtok stal posilou SC Freiburg. Účastník nemeckej I. bundesligy o tom informoval na svojej oficiálnej webovej stránke.

"Jeho fyzickú prítomnosť bude na ihrisku cítiť. Je to príkladný tímový hráč a veľký bojovník," uviedol kouč Freiburgu Christian Streich. Za Guédého by mali "belasí" {+r53336}podľa nemeckých médií zinkasovať približne 300 000 eur. Podrobnosti stredopoliarovej dohody s Freiburgom nie sú známe.

"Som rád, že nakoniec to dobre dopadlo. Ďakujem Slovanu za to, že mi dal šancu odohrať za tento klub veľa zápasov a ja som v nich bol úspešný. Som vďačný aj trénerovi Vladimírovi Weissovi za všetko, čo pre mňa urobil. Bol pre mňa ako otec. Bratislava a Slovan navždy zostanú v mojom srdci. Bol by som nesmierne šťastný, keby som naďalej zostal aj členom reprezentácie Slovenska," povedal Karim Guédé v stredajšom rozhovore pre slovenské médiá a na margo svojho pôsobenia vo Freiburgu poznamenal: "Narodil som sa v Nemecku a od malička som túžil hrať v I. bundeslige. Je to pre mňa ako splnený sen."

Rodák z Toga disponujúci nemeckým i slovenským pasom Guédé sa vo Freiburgu stretne s reprezentačným spoluhráčom Erikom Jendriškom. SC Freiburg je po jarnej časti na poslednom mieste I. bundesligy 2011/2012 s päťbodovým mankom na priečku znamenajúcu zotrvanie medzi nemeckou elitou aj v budúcom ročníku.

Najnovšie z klubu: Freiburg

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk