ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Igor Obert do českej Jihlavy
zdroj: Milan Ondruš/FK Senica

Igor Obert do českej Jihlavy

"Som veľmi rád, že ma oslovil tréner Roman Pivarník s ponukou od Jihlavy. Pozná ma zo Slovenska a chce, aby som tímu pomohol postúpiť do najvyššej súťaže," uviedol pre klubovú stránku FC Vysočina Igor Obert.

Slovenský krajný obranca Igor Obert sa dohodol na spolupráci s českým tímom druhej najvyššej súťaže FC Vysočina. Dvadsaťdeväť ročný rodák z Partizánskeho tak opúšťa DAC Dunajskú Stredu a do jarných záchranárskych prác už nezasiahne.

Po skusoch v gréckom Olympiakos Volos odchádza Igor Obert na ďalší legionársky angažmán. "Vydarila sa mi minuloročná jeseň v drese Dunajskej Stredy a počas leta {+r54105}som si mohol vyberať z viacerých ponúk. Napokon som sa s vidinou tepla, kvalitnej súťaže a stretnutí v Európskej lige rozhodol pre grécky Olympiakos Volos," vysvetlil pre klubový web českého druholigového tímu 29-ročný slovenský obranca a dodal: "Bohužiaľ, všetko napokon dopadlo úplne inak. Klub bol na základe obvinení z korupcie preradený až do štvrtej ligy."

Chtiac-nechtiac sa musel vrátiť späť domov. "Na Slovensku už bola v tom čase rozbehnutá liga a jedinou možnosťou bola Dunajská Streda, za ktorú som odohral osem zápasov. Klub má však stále finančné problémy a tím v tabuľke spadol na posledné miesto. Som veľmi rád, že ma oslovil tréner Roman Pivarník s ponukou od Jihlavy. Pozná ma zo Slovenska a chce, aby som tímu pomohol postúpiť do najvyššej súťaže," uviedol pre klubovú stránku FC Vysočina Igor Obert a na záver dodal: "Táto výzva má samozrejme láka a motivuje. Najmä po mojich zážitkoch a skúsenostiach z posledného polroka."

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk