ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Srb Radovanovič posilou AS Trenčín
zdroj:

Srb Radovanovič posilou AS Trenčín

Dvadsaťpäťročný obranca Mirko Radovanovič podpísal s AS Trenčín zmluvu do konca tejto sezóny s opciou na ďalšiu

Novou tvárou v kádri corgoňligového futbalového klubu AS Trenčín sa stal 25-ročný ľavý obranca zo Srbska Mirko Radovanovič. Rodák z Čačaku prišiel na Slovensko zo Železničjaru Sarajevo už pred tromi mesiacmi, ale pre problémy s vybavením prestupových záležitostí podpísal zmluvu s klubom spod Čákovho hradu až koncom minulého roka.

"V Trenčíne sa mi veľmi páči, mužstvo je mladé a má veľké predpoklady na herný rast. Vďaka patrí tímu funkcionárov, ktorí sa snažili vybaviť potrebné formality pre môj prestup. Nebolo to jednoduché," uviedol Radovanovič pre oficiálnu stránku Trenčanov.

Srbský zadák aj napriek dobrému zdravotnému stavu neodohral súťažný zápas niekoľko mesiacov, čo pre zdravého futbalistu nie je práve príjemná skúsenosť. "Celé toto obdobie bolo pre mňa náročné. Môžete mať tisíc tréningov, ale majstrovské zápasy sú o niečom inom. Na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré. Som zdravo nabudený a teším sa na jarnú časť. Môj cieľ je jasný. Túžim sa prepracovať do základnej jedenástky od prvého zápasu. Trenčín hrá ofenzívny futbal a to nielen doma, ale aj vonku, čo mne iba vyhovuje," pokračoval Radovanovič, ktorý našiel v kabíne po jeseni deviateho tímu v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže priateľskú atmosféru. "Chalani sú skvelí a hneď od príchodu ma prijali medzi seba. Nemal som s nikým žiadny problém," dodal skúsený obranca, ktorý podpísal kontrakt s AS Trenčín do konca tejto sezóny s opciou na ďalšiu.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk