ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava získala z Vion-u Kuračku aj Pavelku, na lane Kamenár
zdroj:

Trnava získala z Vion-u Kuračku aj Pavelku, na lane Kamenár

V rovine "chlapského slova" nateraz zostáva príchod brankára Ľuboša Kamenára do Spartaka Trnava

Stredopoliar Peter Kuračka (33 r.) a útočník Karol Pavelka (28 r.), obaja prichádzajúci zo Zlatých Moraviec, sú novými tvárami v kádri slovenského tímu FC Spartak Trnava. Informuje o tom Trnavský hlas. Obaja podpíšu s novým zamestnávateľom 2,5-ročný kontrakt.

"Kuračka by mal svojimi skúsenosťami zaplátať dieru v strede poľa, odkiaľ vypadol dlhodobo zranený Kaščák. Na našu ponuku reagoval promptne a vyslovil sa, že hrať {+r53524}za Spartak je pre neho obrovská motivácia," skonštatoval pre spomenuté periodikum tréner Spartaka Pavel Hoftych. Do Zlatých Moraviec sa z Trnavy sťahuje útočník Ľubomír Bernáth. "Ide o krok, s ktorým súhlasili kluby i hráči. Vo svojich oddieloch pôsobili už dlhšiu dobu, zmena prostredia im môže pomôcť,“ uviedol Pavel Hoftych a na margo prípadného príchodu špílmachra Ivana Hodúra z Nitry poznamenal: "Momentálne nie je priechodný."

Duo nových tvári angažujú "červeno-čierni" aj z druholigovej Petržalky. K už dlhšie známemu transferu českého stopéra Martina Šveca pribudne mladý slovenský útočník Ivan Schranz (nar. 13. septembra 1993). "V jeho prípade ide o investíciu do budúcnosti. Prešiel reprezentačnými výbermi, môže hrať na hrote i pod útočníkmi. Napriek mladému veku zbiera už dva roky štarty za A-mužstvo, jeho sila je v práci s loptou," dopovedal Hoftych.

V rovine "chlapského slova" nateraz zostáva príchod brankára Ľuboša Kamenára. "Situáciu skomplikovali sviatky. Vo francúzskom Nantes neboli k dispozícii na rokovanie kompetentní funkcionári. Predpokladám však, že celá vec sa v nasledujúcich dňoch utrasie, Ľuboš bude u nás na jar hosťovať a rozbehneme rozhovory aj o jeho prestupe k nám,“ doplnil český kouč Hoftych.

V A-tíme okrem Bernátha a Kora Koného už nebudú ďalej pôsobiť brankári Matej Székely, Ján Slovenčiak a guinejský stopér Boubacar Diallo.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk