ProFutbal.sk ProFutbal.sk

APOEL Nikózia prvým cyperským klubom v osemfinále
zdroj:

APOEL Nikózia prvým cyperským klubom v osemfinále

Ivan Jovanovič: "Som najšťastnejším človekom na svete. Postupom do osemfinále sme dosiahli niečo, čo bolo pred tromi mesiacmi iba snom"

APOEL Nikózia sa stal prvým cyperským klubom v histórii, ktorý sa predstaví vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov. Zverenci Ivana Jovanoviča remizovali v stredajšom zápase v G-skupine na ihrisku Zenitu Petrohrad a jedno kolo pred koncom im to stačilo na zabezpečenie postupu medzi šestnásť najlepších klubov starého kontinentu.

Štyridsaťdeväťročný srbský tréner neskrýval nadšenie z úspechu. "Som najšťastnejším človekom na svete. Postupom do osemfinále sme dosiahli niečo, čo bolo pred tromi mesiacmi iba snom. Nikto nám neveril, a predsa sme medzi elitnou šestnástkou klubov na starom kontinente. Pre všetkých, ktorí pracujú v klube, je to vrchol. Tento úspech chceme a budeme oslavovať spolu s našimi vernými fanúšikmi. Teraz máme pred sebou ďalšie ciele, postup do osemfinále je pre nás obrovskou výzvou a motiváciou. Chceme skončiť na prvom mieste v skupine," citovala oficiálna stránka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) slová Ivana Jovanoviča.

APOEL, ktorý v 3. predkole LM 2011/2012 vyradil slovenského šampióna Slovan Bratislava, odohrá záverečný duel v G-skupine proti Šachťoru Doneck. Na to, aby obsadil prvú priečku bez ohľadu na výsledok stretnutia FC Porto - Zenit Petrohrad, musí zvíťaziť. V prípade, že meranie síl v Portugalsku sa skončí nerozhodným výsledkom, cyperský tím skončí prvý.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Apoel Nikósia

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk