ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan v prípade postupu v Slovnaft cupe na ihrisku Trenčína
zdroj:

Slovan v prípade postupu v Slovnaft cupe na ihrisku Trenčína

Dvojice 3. kola Slovenského pohára 2011/2012 (Slovnaft Cupu)

V bratislavskom sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) vyžrebovali v piatok za účasti zástupcov pozvaných klubov dvojice osemfinálového 3. kola Slovenského pohára (Slovnaft Cupu) vo futbale 2011/2012.

Obhajca trofeje a zároveň úradujúci ligový šampión ŠK Slovan Bratislava musí ešte odohrať duel 2. kola proti treťoligovému Pezinku (21. septembra) a v prípade postupu sa v ďalšej fáze stretne s účastníkom Corgoň ligy 2011/2012 AS Trenčín. Zápas sa uskutoční na Sihoti, v prípade postupu Pezinka by sa duel hral na pôde treťoligistu. Finalista SP z minulej sezóny MŠK Žilina si zmeria sily s treťoligovým FK Poprad. Aktuálny líder Corgoň ligy 2011/2012 FC Spartak Trnava nastúpi na ihrisku FKS Nemšová (III. liga). Tatran Prešov privíta v 3. kola na domácom štadióne účastníka druhej najvyššej súťaže z Lučenca. Stredoslovenské derby sa uskutoční v Dolnej Ždani, kam na osemfinálový súboj pricestuje FK Dukla Banská Bystrica. Pikantériou tohto súboja bude fakt, že kouč corgoňligistu Štefan Zaťko pred odchodom do Banskej Bystrice trénoval práve Dolnoždaňanov. Ambiciózne Zlaté Moravce, ktoré pred sezónou avizovali aj útok na zisk pohárovej trofeje, čaká domáci duel proti TJ Spartak Myjava (II. liga). Vôbec prvý zápas v Slovnaft Cupe absolvuje treťoligová Ružiná, ktorá mala v predchádzajúcom kole voľno, keďže zo súťaže sa odhlásil jej súper MFK Slovan Giraltovce a do 2. kola sa tiež dostala "bezprácne" (vyžrebovaný súper na úvod - treťoligový MFK Vranov nad Topľou totiž odhlásil svoje družstvo zo Slovenského pohára). Ružiná privíta v 3. kole doma Senicu. Potenciálny súboj corgoňligistov sa črtá aj na východe Slovenska. MFK Košice sa stretnú s postupujúcim z dvojice MFK Vrbové (III.) - FC Nitra (CL).

Osemfinálové 3. kolo Slovnaft cupu 2011/2012 sa hrá len na jeden zápas, pričom v prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach sa nepredlžuje, ale nasleduje pokutový rozstrel. Hracími dňami sú utorok 27., resp streda 28. septembra.

Program 3. kola Slovenského pohára (Slovnaft Cupu) v sezóne 2011/2012 (všetky duely majú výkop o 16.30 h, hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach sa stretnutie nepredlžuje, ale hneď nasleduje jedenástkový rozstrel):

FK Poprad (III. liga) - MŠK Žilina (Corgoň liga /CL/)

FKS Nemšová (III.) - FC Spartak Trnava (CL)

1. FC Tatran Prešov (CL) - FK LAFC Lučenec (II.)

TJ Sokol Dolná Ždaňa (III.) - FK Dukla Banská Bystrica (CL)

AS Trenčín (CL) - PŠC Pezinok (III.)/ŠK Slovan Bratislava (CL)
- v prípade postupu Pezinka, stretnutie sa odohrá v Pezinku

FC ViOn Zlaté Moravce (CL) - TJ Spartak Myjava (II.)

TJ Baník Ružiná (III.) - FK Senica (CL)

MFK Košice (CL) - MFK Vrbové (III.)/FC Nitra (CL)
- v prípade postupu Vrbového, stretnutie sa odohrá vo Vrbovom.

Najnovšie z ligy: SVK - Slovenský pohár

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk