ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Novými partnermi SFZ sú Slovenská sporiteľňa a Slovnaft
zdroj:

Novými partnermi SFZ sú Slovenská sporiteľňa a Slovnaft

Najvýraznejšia zmena čaká Slovenský pohár, po novom budú mužstvá bojovať o Slovnaft Cup

Slovenský futbalový zväz (SFZ) uzavrel partnerstvo s dvomi významnými inštitúciami slovenskej ekonomiky - Slovenskou sporiteľnou a Slovnaftom. Zmena sa dotkne predovšetkým Slovenského pohára, táto súťaž bude mať prvýkrát od svojho vzniku generálneho partnera a zmení sa aj jej oficiálny názov, po novom budú mužstvá bojovať o Slovnaft Cup. "Spája sa s nami najväčšia slovenská banka a jeden z našich najväčších podnikov," komentoval v utorok predmetné partnerstvá prezident SFZ Ján Kováčik na tlačovej konferencii v Žiline, dejisku utorňajšieho duelu v B-skupine kvalifikácie medzi Slovenskom a Arménskom.

"Podpisom zmluvy naše partnerstvo nezačína, je prirodzeným vyústením. Minulý rok sme financovali osem multifunkčných ihrísk za takmer pol milióna eur. Tento rok k nim pribudnú ihriská v ďalších štyroch mestách," uviedol Jozef Síkela, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne - nového platinového partnera SFZ. Slovenská sporiteľňa sa angažuje pri podpore kanoistiky na divokej vode a už desať rokov spolupracuje so Slovenským zväzom telesne postihnutých športovcov.

"Rozhodli sme sa pokračovať v podpore slovenského vrcholového športu v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom najmä preto, lebo je to najmasovejší šport, ale na druhej strane tu vidíme veľký potenciál do budúcnosti,“ povedal Oskar Világi, generálny riaditeľ spoločnosti Slovnaft. Od sezóny 2011/2012 sa bude domáca pohárová súťaž volať Slovnaft Cup, čo by malo priniesť väčšiu marketingovú i spoločenskú hodnotu. „Veríme, že to bude pre každý tím novou výzvou a prínosom pre náš futbal,“ dodal Oskar Világi. „Získanie nového platinového partnera, ako aj generálneho reklamného partnera pre našu pohárovú súťaž je potvrdením úsilia vedenia SFZ získať pre podporu futbalu nových partnerov. S ich silou a prestížou získava aj Slovenský futbalový zväz ako zástupca športu s bezkonkurenčnou základňou a popularitou,“ uzavrel Ján Kováčik.

Najnovšie z ligy: SVK - Slovenský pohár

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk