ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tréner APOEL-u: Musíme hrať svojím štýlom
zdroj: www.apoelfc.cy

Tréner APOEL-u: Musíme hrať svojím štýlom

Je to obojstranne dôležitý zápas, ale stretnutím roka bude pre postupujúceho až nasledujúci duel. Na oboch mužstvách je rovnaký tlak, pretože obe chcú postúpiť do ďalšej fázy, povedal kouč APOEL-u Nikózia Ivan Jovanovič

Tréner klubu APOEL Nikózia Ivan Jovanovič je presvedčený, že vidina postupu do play-off Ligy majstrov 2011/2012 je dostatočnou motiváciou pre jeho zverencov pred stredajším odvetným duelom 3. predkola na pôde ŠK Slovan Bratislava. Pôvodom srbský kouč na utorňajšej tlačovej besede priamo neodpovedal na otázku, či si pripúšťa eventualitu vyradenia svojho tímu "belasými", v tejto súvislosti povedal, že "dôležité bude myslieť pozitívne a sústrediť sa na čo najlepší výkon."

Ako je známe, prvý duel sa na Cypre napriek prevahe domácich skončil bezgólovou remízou, ktorá necháva otvorené všetky eventuality. "Obe mužstvá majú svoju kvalitu a každý sa bude chcieť presadiť vlastným štýlom. Ak chceme postúpiť, musíme podať lepší výkon ako v prvom zápase. Nie je správny moment na objasnenie mojich taktických plánov," povedal 49-ročný kormidelník, ktorý má už v predvečer úvodného výkopu jasno o základnej zostave.

Slovenské i cyperské médiá dali stredajšej konfrontácii na Pasienkoch nálepku "zápas roka", Jovanovič toto označenie odmieta: "Je to obojstranne dôležitý zápas, ale stretnutím roka bude pre postupujúceho až nasledujúci duel. Na oboch mužstvách je rovnaký tlak, pretože obe chcú postúpiť do ďalšej fázy. Na našej pôde sa Slovan prezentoval takým výkonom, aby neinkasoval. Verím, že v stredu budeme my určovať tempo hry."

Realizačný tím APOEL-u si uvedomuje, že o výsledku blížiaceho sa duelu a teda aj účastníkovi záverečnej kvalifikačnej fázy, ktorá aj v prípade neúspechu garantuje postup do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, môžu mať kardinálny význam aj relatívne maličkosti. "V takýchto zápasoch na najvyššej úrovni nenechávajú tréneri nič na náhodu. Niekedy môžu rozhodnúť aj detaily, dôležité je nespraviť viac chýb ako súper. Máme obrovskú motiváciu a tou je vidina postupu. Vo futbale je vždy alternatíva predĺženia či penaltového rozstrelu," uviedol Jovanovič, ktorý má k dispozícii všetkých svojich zverencov s výnimkou Athosa Solomoua.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Apoel Nikósia

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk