ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chce šíriť dobré meno slovenskému futbalu v rodisku Bondru
zdroj:

Chce šíriť dobré meno slovenskému futbalu v rodisku Bondru

Ján Maslo: "Snáď sa mi podarí v tomto meste ukázať, že máme tiež dobrých futbalistov"

Pol milióna eur - to je suma, ktorú podľa informácii profutbal.sk zaplatil ukrajinský tím FK Volyn Luck klubu MFK Ružomberok za prestup stopéra Jána Masla. Bývalý slovenský reprezentant do 21 rokov sa s mužstvom, v ktorého kádri pôsobí aj niekdajší strelec Liptákov Oleksandr Piščur, dohodol na trojročnom kontrakte. V meste, kde sa narodil vynikajúci slovenský hokejista Peter Bondra, chce šíriť dobré meno aj nášmu futbalu. "Verím, že sa mi to podarí," skonštatoval Ján Maslo.

{+r51338,150x108}Tento transfer sa dlhšie naťahoval. Padol vám kameň zo srdca, že sa to napokon podarilo?
"Až tak by som to zase nevnímal. S Ružomberkom som predĺžil zmluvu. Je pravdou, že sa tento transfer naťahoval, no aj vďaka agentúre, ktorá ma zastupuje, sa to napokon podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Som rád, že mám už podpísanú novú zmluvu a môžem sa plne koncentrovať na futbal."

Odkedy ste mali informácie o tom, že vás chce Volyn Luck?
"Prakticky od začiatku letnej prípravy. Vtedy som sa dozvedel o prvotnom záujme tohto tímu."

{+l50676,150x110}Hráči radšej utekajú na západ. Čím vás táto ponuka upútala?
"Verím, že takýto smer by mohol byť ešte zaujímavejší. Žiadnu konkrétnu ponuku zo západu som však nemal. Myslím si, že ukrajinská liga je kvalitnejšia ako slovenská a ja som urobil krok vpred v mojej kariére."

Ako na vás zapôsobilo mesto a štadión?
"Boli sme na štadióne, kde som podpísal zmluvu a dávnejšie absolvoval lekárske testy. Štadión je starý, kapacitu má 12-tisíc miest, ale mal by prejsť rekonštrukciou. Nechám sa prekvapiť. Na prehliadku mesta som ešte nemal čas."

{+r50371,150x113}Stihli ste sa porozprávať s trénerom Vitalijom Kvarcjanijom?
"Hovorili sme spolu, povedal mi základné veci. Na dlhšiu debatu bude ešte určite čas."

Viete, čím je Luck známy na Slovensku?
"Narodil sa tam Peter Bondra. Snáď sa mi podarí v tomto meste ukázať, že máme tiež dobrých futbalistov."

Ste radi, že v mužstve je aj váš bývalý spoluhráč Oleksandr Piščur?
"Rozhodne áno. Prišiel so zástupcami Volynu aj do Ružomberka, aby mohol tlmočiť rokovania o prestupe. Povedal mi niečo o mužstve, a tak som sa mohol poradiť aj s nín. Oleksandr zastáva funkciu kapitána, snáď mi na začiatku pomôže."

{+l50009,150x113}Ako sa vám odchádza?
"MFK som vďačný naozaj za veľa. Prišiel som tam ešte do mladšieho dorastu, odohral som veľa zápasov, spoznal som mnoho kamarátov. Neodchádza sa mi ľahko, ale potreboval som zmenu, pretože sa chcem posunúť ďalej."

V Ružomberku ste ako kapitán získali dorastenecký titul, ako mladík ste sa tešili z víťazstva v Corgoň lige.
"Boli to naozaj príjemné chvíle. Najradšej však budem spomínať na partiu chalanov a na množstvo skvelých kamarátov, ktorých som na Liptove spoznal."

{+r48180,150x113}Hrali ste po boku esa ako Jiří Novotný, neskôr ste sa stali tým esom defenzívy MFK vy. Cítite, že prestup je prirodzeným vývojom?
"Určite. Prišlo to prirodzene, netlačil som sa nikam nasilu, mal som čerstvo podpísanú zmluvu s Ružomberkom. Určite to nebolo tak, žeby som sa núkal, ako sú niekedy nútení voľní hráči."

Na koho budete z partie najviac spomínať?
"Dlhé roky sme to ťahali spoločne s Peťom Maslom, Tomášom Ďubekom či Romanom Smieškom. Menovať by som mohol aj iných, ale najmä títo skalní hráči Ružomberka mi budú veľmi chýbať."

S bratrancom Petrom Maslom ste v tíme roky. Brali by ste ho ihneď so sebou?
"Jasné. Nielen jeho, ale v podstate všetkých."

Chceli ho Slovan aj Žilina

Transfer sa ťahal dlhšie obdobie, definitívne sa uzavrel až v utorok. "V nedeľu sa stretli zástupcovia Ružomberka a Volynu. Medzi klubmi sa uskutočnila finančná transakcia podľa vopred dohodnutých podmienok. Ja s Janom sme v pondelok vycestovali, prespali sme v Poľsku a v utorok sme dorazili na klub, kde došlo k podpisu trojročnej zmluvy. Hráč podstúpil lekársku prehliadku už vtedy, keď si bol pozrieť klub. Teraz treba dotiahnuť už iba administratívne záležitosti," povedal hráčov zástupca Michal Holeščák z agentúry HMP-Sport Management.

Podobne ako v prípade Viktora Pečovského, aj o Jána Masla prejavili záujem najsilnejšie slovenské kluby ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina. "Záujem Volynu je známy už dlhšie. Najskôr s Ružomberčanmi rokovali o prípadnej čiastke za uvoľnenie spod zmluvy. My sme už dlhšie boli dohodnutí s MFK, za akých podmienok by mohol Jano odísť. Čiastka sa však výrazne zvýšila v prospech Ružomberka. Kluby sa dohodli, no prestup trochu zbrzdil fakt, že vedenie Liptákov chcelo, aby sa najskôr uskutočnila platba. Len s touto podmienkou uvoľnili transferovú kartu hráča. V počiatočnej fáze mal záujem Slovan Bratislava, eminentný interes prejavila Žilina. Nebránili sme sa ani tejto ceste, no potom sa boli na Jana pozrieť zástupcovia Dinama Záhreb a v poslednom prípravnom zápase ho sledovali zástupcovia Frankfurtu, ktorí sa napokon rozhodli pre obrancu zo Sturmu Graz. Nakoniec sa nám teda javila ako najlepšia cesta prestup do Volynu, s ktorým sme sa dohodli na dobrých podmienkach," zakončil Holeščák.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk