ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda chce hrať o zlatý stred tabuľky
zdroj:

Dunajská Streda chce hrať o zlatý stred tabuľky

FK DAC 1904 Dunajská Streda pred začiatkom Corgoň ligy 2011/2112

Hlavným cieľom FK DAC 1904 Dunajská Streda v nadchádzajúcej sezóne Corgoň ligy 2011/2012 je hrať o stred tabuľky. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedol generálny manažér tímu zo Žitného ostrova Dušan Chytil. S týmto výkonnostným cieľom sa stotožnil aj nový tréner "žlto-modrých" Štefan Horný i kapitán mužstva Jaroslav Hílek.

{+r44433}"Pred začiatkom sezóny nejdeme tvrdiť, že máme pohárové ambície, ani nebudeme verejne deklarovať to, čo nám predpovedajú mnohí odborníci, že budeme hrať o záchranu. Našou ambíciou je hrať o zlatý stred tabuľky," povedal na predsezónnom stretnutí so zástupcami médií generálny manažér Dunajskostredčanov Dušan Chytil. Ten toto tvrdenie podložil analýzou letnej prípravy, ktorú v FK DAC rozdelili na dve časti. Prvá časť bola bez hlavného trénera, druhá sa už uskutočnila pod taktovkou spomenutého Štefana Horného, ktorý sa na Žitný ostrov vrátil po siedmich rokoch.

"Neprišiel som do neznámeho prostredia, poznám podmienky v Dunajskej Strede i ľudí, ktorí tu pracujú okolo futbalu. Poznám tiež aktuálnu výkonnosť tímov Corgoň ligy, mám kontakty s hráčmi z Česka i Slovenska a veľmi dobre ovládam aj ich športovú formu," skonštatoval Štefan Horný. Jeho ambíciou je nadviazať s mužstvom na výkony z jesennej časti uplynulého ligového ročníka, keď tím zo Žitného ostrova neprehral v desiatich zápasoch a v siedmich prípadoch neinkasoval gól.

"Výkony mužstva v jarnej časti Corgoň ligy 2010/2011 už neboli také dobré, pretože Dunajská Streda dokázala získať iba 12 bodov a streliť 8 gólov. To by sme v tejto sezóne nechceli zopakovať," tvrdil prvý muž realizačného tímu Dunajskej Stredy, ktorý s mužstvom počas predsezónneho prípravného obdobia absolvoval osem zápasov s bilanciou 1 víťazstvo, 2 remízy a 5 prehier pri negatívnom skóre 5:11.

"Pod tieto výsledky sa podpísal nie iba zdravotný stav a športová forma hráčov, ktorých som mal k dispozícii, ale aj testovanie nových futbalistov. Najmä skúšanie neznámych hráčov nás pri zohrávaní mužstva na novú sezónu dosť brzdilo, niektorí agenti a skauti svojich futbalistov preceňovali a posielali nám ich na testovanie kondične i herne zanedbaných. Letná príprava trvá veľmi krátko, preto sme v mnohých stretnutiach museli skúšať päť - šesť hráčov. Pavla Sedláka nemusím testovať, pretože ho poznám a viem, čo dokáže, ale neznámeho hráča z tretej českej ligy si predsa musím preveriť," vysvetlil Štefan Horný situáciu, ktorá mu v Dunajskej Strede počas leta dosť komplikovala život.

Kouč "žlto-modrých" sa venoval aj úvodnému zápasu jeho zverencov v CL 2011/2012, ktorí ich čaká v nedeľu v Trnave. “Radi by sme proti Spartaku začali úspešne, pretože od vstupu do sezóny veľa záleží. Nechceli by sme zopakovať jesenný štart z roku 2010, keď Dunajská Streda získala v piatich dueloch len jeden bod. Vieme, že Trnava je v porovnaní s nami vo výhode, pretože už má za sebou odohraté aj dôležité stretnutia v pohárovej Európe. Navyše, do kádra sa jej vrátil skúsený Miro Karhan a veľkou oporou je aj uzdravený Mário Bicák. My však nepredáme našu kožu lacno, pokúsime sa v Trnave zabodovať," uzavrel Štefan Horný.

Káder FK DAC 1904 Dunajská Streda na jesennú časť Corgoň ligy 2011/2012:
Brankári: Pavel Kováč, Daniel Kiss
Hráči v poli: Zoltán Ágh, Peter Struhár, Roman Konečný, Pavol Ďurica, Jaroslav Hílek, Tomáš Lénárth, Zsolt Németh, Marián Tomčák, Josip Čorič, Lukáš Matůš, Zoltán Harsányi, Csaba Králik, Árpád Csonka, John Delarge, Jean Paul Ntsogo Boya, David Helísek, Pavol Sedlák, Ahmed Hassan, Tchoungang N´Kendo, Jan Kadlec

Zmeny v kádri:
Odišli: Ján Novota (Rapid Viedeň), Igor Hrabáč (ukončenie hosťovania), Michal Filo ml. (ukončenie hosťovania), Ilami Halimi (koniec zmluvy),
Prišli: Pavol Kováč (hosťovanie z MFK Dubnica), Pavol Sedlák (hosťovanie zo Slovana Bratislava), Zoltán Harsányi (ukončenie hosťovania v FC Pajkan), John Delarge (Kamerun)

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Štefan Horný
Asistenti trénera: Krisztián Németh, Marián Tomčák
Tréner brankárov: Ján Veselý
Vedúci mužstva: Dušan Chytil
Lekár: MUDr. Marián Jančár
Masér: Vladimír Knap

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk