ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na netradičnom poste sa mu zapáčilo
zdroj:

Na netradičnom poste sa mu zapáčilo

Peter Štepanovský: "Tréner mi povedal na tréningu, čo som mnou plánuje. Vedel som o tom už deň pred zápasom"

Mnohí fanúšikovia Slovana Bratislava nečakali, že na poste ľavého obrancu sa v utorkovom prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov s kazašským majstrom FC Tobol Kostanaj (2:0) predstaví krídelník Peter Štepanovský. „Tréner mi povedal na tréningu, čo so mnou plánuje. Vedel som o tom už deň pred zápasom,“ poznamenal Štepanovský.

Najvernejší priaznivci „belasých" však vedeli, že tento herný variant je možný. Bývalý reprezentant do 21 rokov totiž hral v defenzívnej formácii niekoľko zápasov aj počas prípravného obdobia. „Tušil som, že v obrane môžem dostať viac šancí ako v stredovej formácii, kde je veľká konkurencia. Som rád, že tréner so mnou počíta aj na tejto pozícii,“ doplnil skalický rodák.

Štepanovský priznal, že keď nastupoval na trávnik v zápase Ligy majstrov, cítil sa predsa len trochu nesvoj. „Bol to pre mňa zatiaľ najväčší zápas v kariére. Cítil som trochu trému, no potom to zo mňa opadlo,“ vyslovil sa 23-ročný futbalista, ktorý sa na svojom novom poste cítil fajn: „Hralo sa mi tam dobre. Dúfam, že ma tréner bude nasadzovať aj naďalej.“

Udrží si miesto v zostave na netradičnom mieste stále talentovaný univerzál? „Je to len na mne. Pokiaľ budem dobre hrávať, snáď ma bude tréner nechávať na tejto pozícii,“ skonštatoval Peter Štepanovský.

Zápas s Tobolom bol náročný, Slovan sa musel obracať zvlášť od 67. min, kedy išiel predčasne pod sprchy útočník Juraj Halenár. Po tomto momente opustil ihrisko aj Štepanovský, ktorého nahradil Kristián Kolčák. „Samozrejme, bolo to ťažké. Bolo už trochu cítiť únavu, aj nás zatlačili. Cítil som, že mám preťažené lýtka a nechcel som riskovať zranenie. Dôležité však je, že sa nám napriek tomu podarilo druhýkrát skórovať a spravili sme pekný výsledok,“ poznamenal mladík v drese Slovana a na záver s vervou doložil: „Verím, že tam skórujeme a bude to s prehľadom stačiť.“

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk