ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trénerom dorastencov Senice U19 bude J. Rybár z Prešova
zdroj:

Trénerom dorastencov Senice U19 bude J. Rybár z Prešova

Funkcionári úradujúceho slovenského futbalového vicemajstra FK Senica v týchto dňoch získali za šéfa realizačného dorasteneckého tímu mužstva U19 výraznú posilu. Ako informuje oficiálna klubová stránka tímu zo Záhoria www.fksenica.sk do Senice prichádza trénovať Jaroslav Rybár

Funkcionári úradujúceho slovenského vicemajstra FK Senica v týchto dňoch získali za šéfa realizačného tímu dorasteneckého mužstva U19 výraznú posilu. Ako informuje oficiálna klubová stránka tímu zo Záhoria www.fksenica.sk, do Senice prichádza trénovať Jaroslav Rybár. Košický rodák žijúci v Prešove, ktorý okrem Šarišanov stál pri kormidle A-mužstva v Žiline, Humennom, Ličartovciach, Bardejove, Košiciach a v Haniske, sa s vedením Senice dohodol na ročnej zmluve s možnou opciou.

Ako v tejto súvislosti uviedol denník Korzár, úlovok Záhorákov, ktorí na východe Slovenska našli kormidelníka so skúsenosťami s reprezentáciami SR do 21 rokov, tamojších funkcionárov veľmi prekvapil. {+r1640,150x186}

"V Haniske som mal dobré mužstvo, ktoré dokázalo v 13 zápasoch dať súperom 52 gólov. Silné bolo teda smerom dopredu. V obrane príliš preverené nebolo. Pracovalo sa mi tam vskutku veľmi dobre," okomentoval Jaroslav Rybár v krátkosti jednu svoju trénerskú kapitolu.

"Či som zo Senice dostal ponuku, ktorá sa neodmieta? Ani by som nepovedal. Keď mi ju manažér Senice predostrel, v prvom momente som sa mu za ponuku poďakoval. Neskôr zavážili určité rodinné záležitosti, ktoré sa návratom manželky z pracovného pobytu v zahraničí vyriešili. Následne som už súhlasil," vysvetlil Jaroslav Rybár dôvod prečo s nápadom Seničanov získať ho do ich služieb súhlasil až na druhý pokus a pokračoval: "Podľa mojich informácií, hlavné slovo pri výbere mal tréner A-mužstva FK Senica Stanislav Griga so svojimi najbližšími spolupracovníkmi. Údajne každý z nich povedal okruh kandidátov - a z neho napokon voľba padla na mňa. Takže od budúceho mesiaca sa stanem už oficiálne trénerom tímu FK Senica U19."

"Čo pri rozhodovaní Seničanov zavážilo, jednoznačne odpovedať neviem. Pracoval som s mládežou na klubovej i reprezentačnej úrovni. Zrejme rozhodol fakt, že Stano Griga a Miro Mentel ma už nejaký ten rok poznajú. Seniorský futbal v Senici zaznamenal výrazný vzostup. Ale starší i mladší dorastenci skončili na spodných priečkach tabuliek. A to chcú na Záhorí zmeniť. Funkcionári Senice chcú dostať mládežnícky futbal na vyššiu úroveň," reagoval na otázku médií Jaroslav Rybár a pokračoval: "Sympatické mi je, že v tomto klube chcú stavať v budúcnosti na vlastných hráčoch, ktorých si sami vychovajú. Nuž a na tom by som sa svojím dielom mal podieľať aj ja. Z dostupných informácií viem, že podmienky na prácu s mládežou vytvoril tento ambiciózny futbalový klub na vysokej úrovni. Takže pre mňa je to výzva, na ktorú sa už teraz teším."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk