ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ján Maslo možno na Ukrajinu, záujem má Luck
zdroj: Rudolf Maškurica

Ján Maslo možno na Ukrajinu, záujem má Luck

Ján Maslo dostal ponuku z ukrajinského klubu Volyň Luck

Futbalisti MFK Ružomberok odcestovali na sústredenie do Senca, ale vo výprave nebol obranca Ján Maslo. Dvadsaťpäťročného stopéra si vyhliadol ako potenciálnu posilu ukrajinský prvoligový klub Volyň Luck.

{+r50371,150x113}"Našou tendenciou je oznamovať transfer vždy až vtedy, keď je hotový. Vzhľadom na medializované informácie však teraz urobíme výnimku, aby sme všetko uviedli na správnu mieru. Je pravda, že Jano odišiel na lekárske testy a kluby sa dohodli na transferovej čiastke. My sme sa zase dohodli na podmienkach pre samotného hráča. Ešte však pár dní potrvá, pretože všetko treba dotiahnuť papierovo. Volyň Luck však chce túto záležitosť uzavrieť čo najskôr, pretože mužstvo cestuje na sústredenie na Jaltu a najradšej by boli, keby bol vo výprave už aj Jano. Nechcem však nič zakríknuť, pretože s týmto klubom sme už mali skúsenosť. Boli sme blízko podpisu zmluvy s ďalším naším hráčom - Jánom Kozákom, no napokon sa transfer neuskutočnil. Je dôležité povedať, že to nie je jediná ponuka, ktorú máme. Konkrétny záujem je z kvalitného poľského klubu a eminentný interes tiež prejavil slovenský tím, ktorý figuruje v európskych pohároch," povedal pre profutbal.sk Michal Holeščák z agentúry HMP-Sport Management, ktorá hráča zastupuje.

Bývalý reprezentant SR do 21 rokov mal v utorok odcestovať spolu s generálnym riaditeľom MFK Milanom Baraníkom na Ukrajinu. "Jano mi povedal, že by to chcel vyskúšať. Prebrali sme to zo všetkých strán, konečné rozhodnutie je na hráčovi. Keď zaňho dobre zaplatia a on sa rozhodne pôsobiť v Lucku, budeme sa musieť poobzerať po náhrade," uviedol pre Šport ružomberský kouč Ladislav Jurkemik na margo prípadného prestupu opory defenzívy MFK.

Ak by sa odchod J. Masla na Ukrajinu zrealizoval, na novom pôsobisku by sa stretol so svojím bývalým klubovým spoluhráčom Oleksandrom Piščurom, ktorý v minulosti hrával v Ružomberku. V minulosti tohto futbalistu sledoval Celtic Glasgow a konkrétny záujem prejavili tímy CSKA Moskva, CFR Kluž a FC Mydtjyland.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk