ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Horný novým hlavným trénerom FK DAC 1904 Dunajská Streda
zdroj: Štartfoto

Horný novým hlavným trénerom FK DAC 1904 Dunajská Streda

Novým kormidelníkom slovenského corgoňligového futbalového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda sa v pondelok stal Štefan Horný. Päťdesiatštyriročný kouč (nar. 13. januára 1957) podpísal s vedením tímu zo Žitného ostrova zmluvu do konca aktuálnej sezóny 2011/2012

Novým kormidelníkom slovenského corgoňligového futbalového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda sa stal Štefan Horný. Päťdesiatštyriročný kouč (nar. 13. januára 1957) podpísal s vedením tímu zo Žitného ostrova zmluvu do konca aktuálnej sezóny 2011/2012. Agentúru SITA o tom informoval generálny manažér "žlto-modrých" Dušan Chytil.

Asistentmi Štefana Horného, ktorý v pondelok popoludní už viedol v Dunajskej Strede svoj prvý tréning, budú Krisztián Németh a Ján Veselý, druhý menovaný bude zároveň aj trénerom brankárov.

{+r38224}"S funkcionármi Dunajskej Stredy som bol v kontakte už dlhšie obdobie. Počas uplynulého víkendu sme sa dohodli na podmienkach zmluvy a tiež aj na tom, že v pondelok už budem viesť prvé tréningy," povedal v pondelok pre agentúru SITA Štefan Horný a pokračoval: "Pri rokovaniach ťažko môžete bojovať alebo nebojovať o nejakú opciu alebo inú podobnú klauzulu v zmluve. Dohodli sme sa na ročnej spolupráci a uvidíme, ako sa nám tu bude dariť."

Ako nový prvý muž realizačného tímu D. Stredy ďalej uviedol, o ambíciách, čo by chcel v tomto klube dosiahnuť, sa na začiatku letnej prípravy nedá veľmi hovoriť, lebo všetko záleží od toho, ktorí hráči v mužstve zostanú a ktorí do neho prídu.

"O ambíciách sa budeme s médiami rozprávať o mesiac, keď budeme vedieť, s akým kádrom budeme hrať Corgoň ligu. Teraz je to ešte predčasné. Pripravovať sa budeme doma, program letného tréningového obdobia je už dávnejšie naplánovaný. S kolegami Krisztiánom Némethom a Jankom Veselým, ktorí začali s mužstvom v príprave pracovať, sa budeme snažiť mužstvo čo najlepšie prichystať na novú sezónu. Čaká nás ešte veľa práce, aby mužstvo hralo podľa našich predstáv," zdôraznil bývalý dlhoročný ligový hráč Zbrojovky Brno a Slovana Bratislava Horný, ktorý sa do Dunajskej Stredy vracia po siedmich rokoch. Ako skúsený tréner prostredie najvyššej slovenskej futbalovej súťaže veľmi dobre pozná. V doterajšej kariére bol totiž hlavným trénerom ŠK Slovan Bratislava, Dukly Banská Bystrica, Tatrana Prešov, Artmedie Bratislava či FC ViOn Zlaté Moravce, viedol aj tím Koba Senec a treťoligový FC Ružinov. Aj z tohto menoslovu ligových klubov vidieť, že rodák zo Záhoria, ktorý najkrajšie hráčske časy prežil v Zbrojovke Brno, má bohatý trénerský životopis.

{+l36336}Možno aj to zohralo úlohu pri jeho angažovaní do Dunajskej Stredy. Futbalisti zo Žitného ostrova skončili v uplynulej sezóne Corgoň ligy 2010/2011 na 9. mieste, keď z 33 zápasov 9 duelov vyhrali, deväť remizovali a 15 prehrali. Pod taktovkou vtedajšieho hlavného trénera Mikuláša Radványiho získali 36 bodov a päť bodov ich delilo od posledného 12. miesta, na ktorom skončila Dubnica. Práve tesná jarná výhra 1:0 v Dubnici bola potvrdením corgoňligovej príslušnosti DAC aj v sezóne 2011/2012.

V nej bude mužstvo viesť práve Štefan Horný, ktorý podpísal zmluvu na jeden rok. "O prípadnej opcii sme zatiaľ nerokovali. Všetko sa ukáže až počas sezóny. Ak mužstvo pod vedením pána Horného bude dosahovať dobré výsledky, na program dňa sa dostane aj opcia a rokovania o predĺžení zmluvy, ak nie, vtedy by aj zmluva o opcii bola zbytočná. Taký je trénersky život," skonštatoval Dušan Chytil.

Angažovaním Štefana Horného sa tak v pondelok v Dunajskej Strede skončilo náročné obdobie hľadania nového trénera po Mikulášovi Radványim, ktorý hneď po sezóne 2010/2011 odišiel trénovať do ŠK SFM Senec. Horúcich adeptov na ním uvoľnený post bolo počas obdobia hľadania niekoľko. Intenzívne sa hovorilo najmä o Romanovi Pivarníkovi, ktorý však podpísal zmluvu v českom tíme FC Vysočina Jihlava. V hre okrem Štefana Horného bol ešte jeden tréner z Česka a jeden z Nemecka.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk