ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prišiel pomôcť, nevyšlo to
zdroj:

Prišiel pomôcť, nevyšlo to

Marek Kuzma: "Pocity sú zlé, lebo sme vypadli. Prišiel som sem pomôcť, strelil som nejaké góly, ale bolo toho málo"

Keď zo Slovana Bratislava odchádzal na hosťovanie, mal vraj ponuky zo Senice, Banskej Bystrice či Prešova. Vybral si však tú z Dubnice, aj keď Považania boli na konci tabuľky. Prečo? Chcel sa podieľať na záchrane mužstva, v ktorom futbalovo vyrástol. Nevyšlo to. "Pocity sú zlé, lebo sme vypadli. Prišiel som sem pomôcť, strelil som nejaké góly, ale bolo toho málo," skonštatoval v rozhovore pre profutbal.sk útočník Marek Kuzma.

Rýchlonohý ofenzívny futbalista bol po úspešnej derniére tejto sezóny s Banskou Bystricou (2:0) smutný. "Víťazstvo teší, ale zostup j{+r50402,150x262}e hrozný. Najmä teraz. Klub mal finančnú stabilitu a v prípade zotrvania v najvyššej súťaži by ju s určitosťou mal aj naďalej," len ťažko išli slová zo šikovného futbalistu, ktorý sa na triumfe podieľal jedným presným zásahom.

Dubnica sa trápila v zakončení, najlepšie to dokumentujú tri nepremenené pokutové kopy v slede. "Streľba gólov, to bol náš najväčší problém. Spomínalo sa to v médiách, hovoril o tom stále aj náš tréner. Na to sme doplatili. V poslednom zápase sme vyhrali, ale keďže aj Košice, nič z toho nemáme," vyslovil sa 22-ročný zakončovateľ, ktorý verí v návrat Považanov do Corgoň ligy za priaznivých okolností: "Treba zabojovať. Uvidíme, ako bude Dubnica fungovať ďalej. V najbližších týždňoch by sa malo veľa vecí pohnúť dopredu. Pokiaľ zostanú tie peniaze, čo sú teraz, Dubnica je na rok späť."

Aj napriek vypadnutiu vidí Marek Kuzma aj určité pozitíva v rozhodnutí odísť na jar do Dubnice. "Bol som tu šťastný. Bol som doma medzi chalanmi, ktorých poznám. V kolektíve som sa cítil dobre, akurát ma mrzí, že sme zostúpili," povedal odchovanec Dubnice.

Čo bude s Marekom Kuzmom ďalej? To odhalí až letná prestávka. "Skončilo sa mi hosťovanie a vraciam sa do Slovana. Uvidíme, čo bude ďalej," zakončil útočník Dubnice.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dubnica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk