ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Gergely: Žilinčania sa nám vyhrážali, že aj tak vypadneme
zdroj:

Gergely: Žilinčania sa nám vyhrážali, že aj tak vypadneme

Peter Gergely: "Tento klub je postavený na zdravých základoch, čo sa týka infraštruktúry aj mládežníckych družstiev. Uvidíme, ako sa k tomu postaví vedenie, aký bude káder, realizačný tím. Od toho sa budú odvíjať aj ciele"

Strelecká impotencia - to je hlavný dôvod zostupu Dubničanov do prvej ligy podľa slov trénera Petra Gergelyho. Kormidelník Považanov si myslí, {+r50420,150x207}že mužstvo nezvládlo záchranu vďaka absencii strelca.

"Je to sklamanie. Myslím si, že sme nemali najslabší káder v lige. Počas celej jari nás sprevádzalo zahadzovanie šancí, v poslednom zápase sme dokonca zahodili dve penalty. To sa nám podarilo napríklad aj na sústredení na Cypre. Spomeňme si na streleckú nemohúcnosť z prvého vzájomného zápasu s Košicami (0:0). Zahodili sme neuveriteľné množstvo čistých šancí. Potom sme boli celú jar pod tlakom. Mohli sme sa dostať pred nich, potrápiť súpera ešte viac. Nezvládli sme zápasy s Dunajskou Stredou, Prešovom, Nitrou a tiež aj s Ružomberkom. Príležitostí bolo dosť, nevyužili sme ich, preto vypadávame," skonštatoval Gergely.

Pred posledným duelom s Banskou Bystricou zaostávala Dubnica za jedenástymi Košicami o dva body. Keďže východniari nenechali v dueli so Žilinou nič na náhodu (1:0), MFK nestačilo ani víťazstvo (2:0) na záchranu v najvyššej súťaži. "Vedeli sme, že nemáme situáciu vo vlastných rukách. Žilinčania sa nám tu vyhrážali, že aj tak vypadneme. Podľa toho sa zachovali," poznamenal tréner Dubnice.

{+l50418,150x225}Na Považí mali prísľub od sponzorov, že v prípade záchrany dostanú peniaze aj na ďalšiu sezónu. Teraz zostáva budúcnosť klubu otvorená. "Všetko budeme riešiť v najbližších dňoch. Je tu stále dosť mladých a dobrých hráčov. Mužstvo má určitú kvalitu. Aj v iných ligách vypadli väčšie mužstvá ako sme my. Je to sklamanie, ale nie tragédia. Tá vyzerá inak," vyslovil sa tréner Peter Gergely a ďalej dodal: "Musíme si sadnúť s vedením, ktoré určí ďalší smer a to, ako bude futbal v Dubnici pokračovať."

"Veríte v svetlú budúcnosť klubu?" aj takáto otázka zaznela z novinárskeho pléna na trénera Dubnice. "Ja osobne som večný optimista. Prečo by som nemal veriť? Tento klub je postavený na zdravých základoch, čo sa týka infraštruktúry aj mládežníckych družstiev. Uvidíme, ako sa k tomu postaví vedenie, aký bude káder, realizačný tím. Od toho sa budú odvíjať aj ciele," zakončil Gergely.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dubnica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk