ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hral výborne, no jeho meno je pri zostupe Brna aj Dubnice
zdroj:

Hral výborne, no jeho meno je pri zostupe Brna aj Dubnice

Jan Trousil "V Brne to vyzeralo na vypadnutie od začiatku, v Dubnici sme na záchranu mali, chýbal nám však strelec"

Prišiel spoločne s Tomášom Poláchom z Brna, aby pomohol Dubnici v boji o záchranu. Hoci zocelil defenzívu, ktorá na jar hrala nadštandardne dobre, cieľ si nesplnil. Stopér Jan Trousil sa napriek výborným výkonom podpísal na dvoch zostupoch v priebehu sezóny, pretože svoj boj nezvládol ani tím z metropoly Moravy, kde pôsobil na jeseň. "Tam to vyzeralo na vypadnutie od začiatku, tu sme na záchranu mali, chýbal nám však strelec," povedal po poslednom zápase s Banskou Bystricou (2:0) 35-ročný stopér.

Ako legionár ste prišli pomôcť, no nepodarilo sa vám to.
{+r50690,150x115}"Samozrejme, som veľmi smutný. Tento tím rozhodne mal na záchranu. Z pätnástich kôl sme uhrali sedemkrát čisté konto. Je trestuhodné, že sme napriek tomu nevybojovali dostatočný počet bodov. Umreli sme na to, že sme neschopní dávať góly. Celú sezónu sme na to doplácali, čo v poslednom zápase jasne dokumentovali dve nepremenené penalty. Strelecky sme sa trápili, a preto sme sa nezachránili. Taký je futbal."

Nepremeniť tri penalty v dvoch zápasoch hovorí jasnou rečou.
"Áno. O ne však ani tak nejde. Nás pochoval už prvý domáci duel na jar s Košicami, v ktorom sme nevyužili obrovské množstvo šancí. Skvele zachytal brankár Tofiloski. Keby sme z toho nespočetného množstva príležitostí premenili iba jednu, teraz by sme sa radovali my a Košice by boli dolu. To bol ten zápas, ktorý urobil rozdiel medzi nami. Ďalším zlomom bola domáca prehra s Dunajskou Stredou, ktorá raz vystrelila na bránku a skórovala. Čo sme však zase zahodili my... preto ideme dolu."

Defenzíva mužstva fungovala výborne, no nestačilo to.
{+l50686,150x102}"Práve preto chcel tréner Gergely, aby som prišiel. Myslím si, že v obrane sme pracovali dobre. To ale neznamená, že hra smerom dopredu bola zlá. My sme jednoducho neobjavili kanoniera, ktorý by dal aspoň sedem gólov a rozhodoval zápasy. Nanešťastie sa asi na šesť kôl zranil Andrej Porázik, od ktorého sa čakala rola lídra. Bohužiaľ, pre zdravotné problémy sa ním nemohol stať. Vpredu dostali priestor mladí chalani, ktorí len s námahou mohli rozhodovať zápasy. Chcelo to ešte jedného hrotového útočníka, ktorý by stál v pokutovom území a dorážal by všetky lopty do siete."

{+r50484,150x113}Na jeseň ste hrali spoločne s Poláchom v Brne, ktoré zostúpilo. Na jar zase v Dubnici, ktorá sa tiež nevyhla vypadnutiu.
"Spolu sme sa o tom rozprávali. Je to rarita, bohužiaľ. Tak ako to nešlo strelcom v Brne, tak ani tu. Tam to však od začiatku smerovalo k zostupu. V Dubnici som to tak necítil. Toto mužstvo malo na záchranu. Rozhodujú ale góly a tie sme nedávali. Máme obrovské množstvo remíz. Keby namiesto štyroch z nich boli dve víťazstvá a dve prehry, tak sa zachránime."

Ste spokojný s tým, čo vám dalo polročné hosťovanie v Dubnici?
{+l50482,150x113}"Pre mňa to bolo veľmi príjemné. Bol som členom defenzívy, ktorá dostávala skutočne minimum gólov, darilo sa mi a tréner mi veril. Samozrejme, napriek tomu prevláda obrovské sklamanie z toho, že sa mužstvo nezachránilo. Sponzor klubu pán Pavlikovský je štedrý mecenáš a keby sme sa zachránili, bol tu potenciál na to, aby sme vytvorili výbornú partiu, ktorá mohla byť na podstatne lepších priečkach ako v tejto sezóne. Sme veľmi sklamaní. Neviem, či si mladí chlapci uvedomujú, že len ťažko ich teraz budú chcieť všetky možné kluby. Musia si to vyžrať a zabojovať o Corgoň ligu, pretože do nej Dubnica patrí. Tí najkvalitnejší zrejme odídu. Je na klube, akým spôsobom to doplní. Veľa z nás je tu na hosťovaniach, a preto zrejme odídeme. Je to obrovská škoda, Corgoň liga tu mala byť aj na rok."

Pre vás zrejme nie sú lákadlom súperi ako rezerva Ružomberka či Dolný Kubín a iní.{+r50290,150x113}
"Mám už ponuku z českej ligy, no som hráčom Brna, kde mám ešte rok platný kontrakt. Oni sa budú chcieť vrátiť do najvyššej súťaže, pretože je obrovská hanba keď druhé najväčšie mesto v krajine nemá účasť v Gambrinus lige. Neviem, aké majú plány. S Tomášom Poláchom sme sa však o tejto téme rozprávali. A vzhľadom na fakt, že sa nás vtedy zbavili, pri zotrvaní terajšieho vedenia by sa nám vracalo len veľmi ťažko. Pravdou je, že sa cítim výborne, odohral som všetky zápasy a s tým, čo som predviedol, som spokojný. Nič to však nemení na tom, že som nespokojný s konečným výsledkom. Vo futbale by som rád pokračoval ešte zo dva roky, chcem hrať ligu. V Dubnici som si overil, že na to stále mám. Dám si oddych do polovice júna a podľa toho sa rozhodnem. Samozrejme, musím to prebrať s rodinou."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dubnica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk