ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pavel Kováč: Zavrieť huby a makať
zdroj:

Pavel Kováč: Zavrieť huby a makať

Pavel Kováč: "Získali sme najmenej bodov. Asi by sme si mali zavrieť huby a začať tvrdšie pracovať, čo najskôr sa vrátiť na správnu cestu a začať robiť to, čo máme"

"Platí to, čo som povedal aj pred týmto zápasom. Niektoré stretnutia sme pokazili, v iných sme zase mali menej šťastia. Je to veľmi čerstvé, nepríjemné. Nemyslím si, žeby vypadlo najhoršie mužstvo," znela prvá analýza zostupu Dubnice do prvej ligy z úst brankára Pavla Kováča po skončení domáceho {+r49570,150x248}zápasu s Duklou Banská Bystrica (2:0). Považania aj napriek triumfu v derniére sezóny zaostali o dva body za Prešovom Košicami. "Uvidíme, aké to bude mať pokračovanie. Sám som zvedavý, či budeme mať záujem ihneď sa vrátiť do Corgoň ligy. Dúfam, že áno a pobijeme sa o účasť už v ďalšom ročníku," doplnil jeden z najlepších gólmanov súťaže.

Prišiel pomôcť, ale..

Na jeseň pôsobil ešte v Dunajskej Strede, v Dubnici však zavážil fakt, že mu manažment predostrel päťročný kontrakt. Zostup si v danej chvíli vobec nepripúšťal. "Prišiel som sem pomôcť. Nie je to len o mne, ale o celom mužstve. Na neúspešnej záchrane máme všetci svoj podiel. Vypadli sme možno o jeden gól, ktorý sme dostali v závere zápasu v Nitre, či v Košiciach. Alebo o ten chýbajúci, ktorý sme nedali napriek obrovskému tlaku doma s Košicami. Prípade regulárny, ktorý nám rozhodca neuznal v dueli s Ružomberkom.," uviedol 36-ročný brankár.

Dubnica podľa slov Kováča nebola najhorším tímom v ligovom pelotóne. Napriek tomu však nešetril kritikou aj do vlastných radov. "Získali sme {+l50480,150x200}najmenej bodov. Asi by sme si mali zavrieť huby a začať tvrdšie pracovať, čo najskôr sa vrátiť na správnu cestu a začať robiť to, čo máme. Musíme hrať tak, aby sme prilákali ľudí späť na štadión. Nech nám nenadávajú, ale nás povzbudzujú. Na to je receptom jedine tvrdá práca," poznamenal Pavel Kováč, ktorý sa vyjadril aj na margo toho, že hráči MFK zahodili dva pokutové kopy v poslednom zápase. "Väčšina chalanov už zrejme poznala stav stretnutia v Košiciach, čo bolo pre nás ďalším úderom. Nepremeniť dve penalty je napriek tomu zlé," doplnil bývalý hráč Olympiakosu Pireus.

Odchod nevylúčil

Nie je tomu tak dávno, čo si užíval zápasy gréckej ligy. Teraz ho v prípade zotrvania na Považí čakajú súperi typu Lučenec, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín a ďalší. "Futbal sa hrá všade na rovnakých štadiónoch, rovnakých ihriskách s rovnakou loptou," vyslovil sa Pavel Kováč, ktorý nevylúčil ani odchod z Dubnice: "Uvidíme, čo bude. Záleží na tom, ako sa klub postaví k vzniknutej situácii, či nájde financie a či sa bude chcieť vrátiť do Corgoň ligy."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dubnica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk