zdroj:

I. liga- 24. kolo: ZTS Dubnica - MŠK SCP Ružomberok 3:3 (1:0)

I. liga - 24. kolo:

ZTS Dubnica - MŠK SCP Ružomberok 3:3 (0:1)

Góly: 25. Kiška, 54. Porázik, 57. Straka - 48. a 54. Števko, 66. Zimen (vlastný), ŽK: 30. Švestka, 44. Porázik - 83. Mikuláš, rozhodovali: Dvořáček - Krátký, Goňa, 760 divákov

Strely na bránu: 11-4
Strely mimo brány: 5-3
Ofsajdy: 2-3
Fauly: 20-16

Zostavy:
Dubnica: Poštrk - Ševela, Švestka, B. Mráz - Greguška (76. Sokol), Zimen, Dovičovič (71. Švikruha), Držík, Kiška - Straka, Porázik
Ružomberok: J. Mucha st. - Pospíšil, Mikuláš, Helbich, Bédi - Zošák, Kurty, R. Urban, Zofčák (46. Rák) - Tomovčík (62. Jelšic), Števko (89. Jurčo)

Úvod patril domácim. Ružomberok sa ubránil náporu vďaka skvele chytajúcemu Muchovi. Prvému gólu ZTS však nedokázal zabrániť, keď po akcii Porázika a Straku skóroval Kiška. Vzápätí potešila fanúšikov Porázikova strela a ľavačka Straku. Potom Porázik trafil do brvna a šťastie prialo hosťom aj pri zásahu Pospíšila z bránkovej čiary. Prekvapujúci úvod druhého polčasu zaskočil domácich. Nastúpili rozháraní a doplatili na zlú organizáciu obranného radu. Najprv Števko vyrovnal, keď sám prenikol pomedzi dvoch dubnických obrancov. Ten istý hráč potvrdil povesť strelca, už o šesť minút, keď dal hlavou vedúci gól Ružomberka. Odpoveďou bol vyrovnávajúci zásah kapitána ZTS Porázika a na nohy domácich postavil Straka, ktorého zásluhou bolo v 57. min 3:2. Zdalo sa, že nič nestojí v ceste víťazstvu domáceho mužstva. V 66. min ako studená sprcha však zapôsobil vlastný gól hlavou Zimena. Nerozhodný výsledok ostal v platnosti aj po veľkej šanci Straku v 84. min a po Rákovom pokuse na opačnej strane, ktorý odvrátil pohotový Švestka.

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Dubnice): "Mohli sme rozhodnúť už v prvom polčase, keď sme mali vyhrávať o dva-tri góly. Nepochopiteľný výpadok v úvode druhej časti hry všetko zvrátil. Súpera sme sami posadili na koňa a napokon bojovali o remízu. V defenzíve sme podali slabý výkon a ani brankár Poštrk nás nepodržal."

Erik Bogdanovský (tréner Ružomberka): "Prišli sme hrať futbal, vedeli sme o čo v zápase pôjde. V prvom polčase nám pomohol Mucha a zabránil domácim urobiť si väčší náskok, čo by nám robilo problémy. Úspešný vstup do druhého polčasu nás posmelil, ale vývoj zápasu sme nemali pevne v rukách. Remízou sa nemení postavenie v tabuľke, stále vedieme peletón mužstiev bojujúcich o záchranu."