ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďalšia aféra okolo Čontofalského
zdroj:

Ďalšia aféra okolo Čontofalského

Aféra okolo 22-ročného košického brankára Bohemiansu Praha Kamila Čontofalského, ktorý počas víkendu prišiel na prípravný futbalový zápas s Teplicami pod vplyvom alkoholu, ešte ani poriadne neutíchla a už sa vynára ďalšie extempore talentovaného

Aféra okolo 22-ročného košického brankára Bohemiansu Praha Kamila Čontofalského, ktorý počas víkendu prišiel na prípravný futbalový zápas s Teplicami pod vplyvom alkoholu, ešte ani poriadne neutíchla a už sa vynára ďalšie extempore talentovaného gólmana, ktoré predchádzalo "dychovej skúške" v kabíne. Hoci sa - podľa jeho tvrdení - ešte nikdy neopil "do nemoty" a vždy sa aj po konzumácii alkoholu vedel kontrolovať, silvestrovská udalosť na Kojšovej holi v chate Erika je v rozpore s jeho tvrdením. Podľa viacerých svedkov sa pod vplyvom alkoholu zapojil do výtržnosti a dokonca jedného návštevníka ťažko zranil, keď mu zlomil sánku a po ďalšom údere jeho sokovi praskla očná kosť. Na tieto udalosti reagoval Kamil Čontofalský v rozhovore v piatkovom vydaní Východoslovenských novín.

- Kamil, vraj ste na Silvestra vyprovokovali bitku, počas ktorej ste svojmu protivníkovi okrem iného zlomili sánku, je to pravda?
"Nikomu som sánku nezlomil. Viem, že tam došlo ku konfliktu, ale ja som len bránil svojho kamaráta. V mojom prípade išlo o obranu. Nenechám predsa mlátiť svojho kamaráta pred vlastnými očami, išlo vyložene o sebaobranu. Opakujem, v žiadnom prípade som mu nezlomil sánku, lebo tento chlapec sa i naďalej hral vo veľkom na vážneho frajera."

- Ten zranený kamarát bol váš bývalý spoluhráč Ivan Lapšanský?
"Bol tam aj on, pričom do mely boli zapletení viacerí."

- Ako vlastne došlo k bitke, kto ju vyprovokoval?
"Boli tam dve partie. Chlapci z jednej skupiny z ničoho-nič jedného zmlátili a na zemi ho začali kopať do hlavy. Nemohol som sa na to pozerať, tak som ho začal brániť. To, že on dostal do oka... Kde sa dvaja bijú, tak jeden musí vyhrať."

- Do oka dostal od vás?
"Áno, odo mňa."

- Boli ste vtedy opitý?
"Nebol som opitý, vedel som čo robím. Pochopiteľne, že na Silvestra sa niečo popilo, ale vedel som čo robím. Viem všetko čo sa tam dialo."

- Je pravda, že je proti vám vedené občiansko-právne stíhanie?
"O tom nič neviem."

- Ani vás s ničím podobným neoboznámili?
"Nie."

- Situácia okolo vašej osoby sa už v Bohemianse upokojila? Je už všetko v poriadku?
"Už je všetko vyriešené. Je to za nami. Poučil som sa a dúfam, že niekedy o pár rokov sa nad tým pousmejem."

Východoslovenským novinám sa podarilo vypátrať i druhého aktéra bitky Mareka Šoffu, ktorý si z nej odniesol nepríjemné zranenia. Na začiatku rozhovoru povedal:
"Neželal som si žiadnu medializáciu tohto incidentu a ani si neželám. Na rozhovor som pristal až po dlhom naliehaní redaktorov novín Korzár."

- Vraj ste vyprovokovali bitku.
"To je omyl. Bol som síce v tej skupine, ktorá vyprovokovala bitku, lenže ja som sa do nej vôbec neplietol a vôbec som nemal ani záujem ju riešiť."

- Na koho z jeho priateľov zaútočili vaši kamaráti?
"Neviem vám povedať."

- Prečo vlastne vznikol tento incident? Aká bola príčina?
"Údajne preto, že dotyčný priateľ pána Čontofalského obťažoval manželku útočiaceho. Neviem, či slovne alebo fyzicky. Čo bolo skutočnou príčinou neviem, mne len takto vysvetlili dôvod. Ešte aby som dal veci na pravú mieru. Bitka sa strhla, lenže za niekoľko sekúnd sa skončila. Žiadne ďalšie pokračovanie nebolo. Pán Čontofalský - povedal by som, že v snahe po spravodlivosti - sa snažil nájsť útočníka a chcel si to s ním vybaviť. Ja som mu odmietol podať informácie, kto bol útočiaci a kde je, no on stále dotieral. Až dovtedy, kým nedošlo k ďalšiemu incidentu. On zaútočil a ja som sa bránil len tým, že som ustupoval, pričom sa medzi nás stále niekto postavil, aby bitke zabránil. Na chvíľu sa síce upokojil, no pokračoval ďalej až do momentu, kým som nevyšiel von z chaty, aby som sa mu stratil z očí. Žiaľ, to sa mi nepodarilo. Vyšiel za mnou von a počas ďalšieho naliehania, aby som mu podal informácie, bol dosť agresívny. Pokúšal som sa ho upokojiť. Chcel som ho len raz odsotiť na zem a odísť do chaty, na čo reagoval ešte podráždenejšie a útočil ďalej. Rezignoval som a povedal som mu, že ak ho to upokojí a odventiluje sa tým, nech mi jednu vrazí, na celú záležitosť zabudneme a pôjdeme dovnútra. Nato som sa ocitol na zemi, dostal som pár kopancov. Žiadnu bitku som nevyprovokoval a na nikoho som neútočil."

- Aké zranenia vám spôsobil?
"Rozdrvil mi lícnu kosť, ktorú mi zdrôtovali a už mi to ostane zdrôtované na "furt". Zranenia vám ale môžem presne definovať podľa lekárskej správy: zlomenina čelového výbežku jarmovej kosti, zlomenina okraja očnice a podozrenie na zlomeninu oblúka jarmovej kosti."

- Tie vznikli úderom, alebo kopancami?
"Jedine kopancami, lebo aj lekári sa vyjadrili tak, že zranenia nemohli byť spôsobené rukou."

- Kamil Čontofalský povedal, že len bránil svojho kamaráta, ktorého niekto bezdôvodne napadol, takže sa bil v sebaobrane...
"To nie je pravda. Súhlasím s tým, že bránil svojho kamaráta, lenže prečo to robil až polhodinu po bitke, to neviem. A prečo zakaždým dobiedzal do mňa, keď ja som na jeho priateľa neútočil, tiež neviem. Nemal som ten pocit, že sa bránil, keď do mňa strkal, chytal ma za uši, triasol so mnou a podobne."

- Bol podľa vás opitý?
"Bol opitý, lebo všetci tam mali vypité, takže pod vplyvom alkoholu bol. Či bol veľmi opitý, to neviem povedať. Vypité však mal, to je jednoznačné."

- Prečo ste hneď nepodali trestné oznámenie?
"Dva týždne som ležal v nemocnici, v ten deň boli za mnou policajti, lebo som to chcel ohlásiť. Policajti spísali papier, dostali predbežnú lekársku správu, povedali, že stačí ak vec pôjdem oznámiť keď sa vrátim z hospitalizácie. Urobil som to tak a 17. januára som podal trestné oznámenie. Zatiaľ nie na pána Čontofalského. Ja som totiž nevedel, že je to Kamil Čontofalský, keď na mňa začal útočiť. To všetko mi povedali, keď už som sedel v izbe. Dvakrát vtedy za mnou prišiel aj so svojimi kamarátmi a zakaždým chcel nájsť útočníka. Zatiaľ je to trestné stíhanie na neznámu osobu."

- Bol sa vám Kamil Čontofalský ospravedlniť?
"On sa mi ospravedlnil hneď po tom ako ma kopol a párkrát udrel, že prepáč, to som nechcel. Dostalo sa mi do uší, že ľutuje tento čin. Žiaľ, mal si to uvedomiť predtým. Radšej hamovať, ako banovať."

- Netušíte prečo sa zameral práve na vás pri vymáhaní mena útočníka?
"Sústredil sa na mňa, ale čo som počul od priateľov, útoky potom pokračovali aj na iných. Nie priamo od Čontofalského, ale od jeho priateľov. Nebol som jediný, ktorý utrpel úraz, no ja som ho mal najťažší."

- Vy ste boli opitý?
"Ťažko. Mal som vypité, ako všetci, ale opitý nie."

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk