ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vedenie Nitry s protestom proti sobotňajšiemu výkonu arbitrov
zdroj:

Vedenie Nitry s protestom proti sobotňajšiemu výkonu arbitrov

Jozef Petráni: "Podali sme oficiálnu sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu. Sme plní očakávania, aké stanovisko zaujme k našej námietke komisia. Nerád by som vopred hovoril, aké rozhodnutie očakávame, všetko je v kompetencii príslušného orgánu"

Vedenie slovenského klubu FC Nitra sa rozhodlo podať protest proti výkonu rozhodcov na čele s hlavným arbitrom Jánom Valáškom v sobotňajšom zápase 27. kola Corgoň ligy 2010/2011. Ako je známe, domáci tím spod Zobora podľahol Slovanu Bratislava tesne 0:1. Jediný gól stretnutia strelil po priamom kope Igora Žofčáka v 89. min do siete Lukáša Hrošša "božou rukou" stopér "belasých" Martin Dobrotka a rozhodol o troch cenných bodoch pre hostí, ktorí sú vážnymi kandidátmi na majstrovský titul.

"Podali sme oficiálnu sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu," citovala oficiálna stránka nitrianskeho klubu slová generálneho manažéra Jozefa Petrániho. Podľa predstaviteľov FC Nitra škandalózny gól rukou, ktorý rozhodol o výsledku sobotňajšieho zápasu, nebol jedinou spornou situáciou, na ktorú sa klub odvoláva vo svojom liste riadiacemu orgánu. "Nie je to len tá vec, ktorá sa stala v 89. minúte. Situácií, ktoré rozhodca posúdil nesprávne a v náš neprospech, bolo viac. Napríklad hráč Slovana Guédé už mal na konte žltú kartu a napriek tomu bez ďalšieho napomenutia odkopol loptu po prerušení hry. Mala nasledovať druhá žltá a vylúčenie. Takisto hranie rukou Hrdličku pred neuznaným gólom Slovana malo byť jednoznačne potrestané žltou kartou. Skrátka, nešlo len o ten gól," poznamenal ďalej J. Petráni a doplnil: "Sme plní očakávania, aké stanovisko zaujme k našej námietke komisia. Nerád by som vopred hovoril, aké rozhodnutie očakávame, všetko je v kompetencii príslušného orgánu."

Inkriminovaný rozhodujúci moment duelu, ako aj ďalšie sporné verdikty hlavného rozhodcu si bezprostredne po zápase prezrel aj delegovaný pozorovateľ rozhodcov. "Je našou povinnosťou umožniť delegátovi, resp. pozorovateľovi rozhodcov zhliadnuť videozáznam sporných situácií. Bolo tomu tak aj v sobotu. Viacero vecí mal vo svojom zázname poznačených on sám, na niektoré sme priebežne poukázali aj my," dodal pre www.fcnitra.sk generálny manažér FC Nitra.

Hlavný tréner nitrianskeho mužstva Cyril Stachura sa domnieva, že hoci boli hostia z Bratislavy v sobotu lepším tímom, zvíťazili gólom, ktorý nemá obdobu. Podľa Nitranov aj videozáznamy údajne potvrdili, že Dobrotka zmenil smer lopty rukou. Pár minút predtým sa hráči Slovana tešili prvýkrát, ale vtedy ešte rozhodca Valášek správne gól neuznal. "Videl som obidva momenty. Pri prvom Hrdlička posunul loptu zakončujúcemu Šebovi jednoznačne rukou. Pri druhom Dobrotka klasickým spôsobom zasmečoval loptu do bránky. Bola to jednoznačná chyba rozhodcu, že to uznal. Keby to bol nejaký sporný, nejednoznačný moment, tak nepoviem. Ale toto bol evidentný gól rukou, ktorý všetci videli a niečo také nemôže platiť," poznamenal kouč FC Nitra Cyril Stachura a dodal: "Počas týždňa sme Slovan videli hrať v zápase Slovenského pohára v Trnave. Najmä v prvom polčase tam Slovan hral vynikajúco. Vedeli sme o silných stránkach nášho bratislavského súpera, prezentoval sa kombinačnou hrou, ktorou sa presadzoval najmä po stranách. Na to sme sa pripravili a až na pár momentov sme to v defenzíve zvládli. Za prístup a obetavosť sme si v sobotu minimálne remízu zaslúžili."

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk