ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Španielske Getafe už v rukách spoločnosti zo SAE
zdroj:

Španielske Getafe už v rukách spoločnosti zo SAE

Španielsky prvoligový futbalový klub Getafe prechádza do rúk dubajskej finančnej skupiny The Royal Emirates Group of Companies

Španielsky prvoligový futbalový klub Getafe prechádza do rúk dubajskej finančnej skupiny The Royal Emirates Group of Companies. Vo štvrtok o tom informoval jej líder, šejk Butti bin Suhail Al Maktoum. Podľa dostupných informácií zaplatila spoločnosť zo Spojených arabských emirátov za tím z madridského predmestia minimálne 70 miliónov eur, presné číslo zatiaľ nikto nezverejnil. Jeden z poradcov spomenutej dubajskej skupiny Kaiser Rafiq však uviedol, že suma sa pohybuje v rozpätí od 70 do 90 miliónov eur.

"Sme veľmi radi, že sme podpísali kontrakt s Getafe. Verím, že celá táto transakcia zlepší vzťahy medzi Španielskom a SAE," povedal šejk Butti a potvrdil, že názov klubu zostane nezmenený, na dresoch však pribudne nápis "Team Dubai". Getafe vzniklo v roku 1945 a medzi španielskou elitou účinkuje od sezóny 2004/2005. Odvtedy Madričania dvakrát neuspeli vo finále Copa del Rey, v minulej sezóne obsadili v tabuľke Primera División konečné 6. miesto.

Najnovšie z klubu: Getafe

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk