ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fanúšik kopol rozhodcu za vylúčenie Ševčenka
zdroj:

Fanúšik kopol rozhodcu za vylúčenie Ševčenka

Holanďana Björna Kuipersa kopol fanúšik do zadnej časti tela pri odchode z ihriska po zápase Sporting Braga - Dinamo Kyjev (1:1)

Hlavný rozhodca štvrtkového prvého štvrťfinálového stretnutia Európskej ligy UEFA medzi Sportingom Braga a Dinamom Kyjev utŕžil pri odchode z ihriska kopanec do zadnej časti tela od fanúšika, ktorého zrejme nahnevalo vylúčenie hráča hostí Andrija Ševčenka. Útok na Holanďana Björna Kuipersa zaznamenala kamera a záber z nej zverejnila ukrajinská tlačová agentúra na svojej stránke football.sport.ua. Kuipers odchádzal do šatne ako posledný z rozhodcovskej pätice a kamera zachytila, ako k nemu zozadu pribehol muž odetý v modrej bunde a s modrou bejzbalovou čiapkou na hlave a kopol arbitra, ktorý iba otočil hlavou a pokračoval v ceste do kabín. Súdiac podľa oblečenia agresora však mohlo ísť aj o člena realizačného tímu Dinama.

Bývalý kanonier AC Miláno či FC Chelsea Ševčenko sa dostal na trávnik ako striedajúci hráč, napriek tomu stihol do 61. min nazbierať dve napomínania žltou kartou a oslabiť svoj tím, ktorý napokon remizoval 1:1. Druhú žltú mu Kuipers ukázal za pokračovanie v hre napriek odpískanému postaveniu mimo hry. Ševčenko argumentoval tým, že hvizd nepočul.

Najnovšie z klubu: Dynamo Kyjev

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk