ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Róbert Ujčík podpísal dvojročnú zmluvu s MFK Košice
zdroj: Pravda

Róbert Ujčík podpísal dvojročnú zmluvu s MFK Košice

Bývalý slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Róbert Ujčík sa definitívne stal posilou MFK Košice

Bývalý slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Róbert Ujčík (nar. 19. 9. 1989) sa stal definitívne posilou corgoňligového klubu MFK Košice. Pre agentúru SITA to v stredu popoludní potvrdil jeho agent Emil Kovarovič.

"Robo dnes podpísal dvojročný kontrakt a Košičania si vyžiadali jeho papiere z Cyperského zväzu. Uvidíme, ako rýchlo sa to podarí vybaviť. Skôr si však myslím, že {+r49115}víkendový ligový duel ešte nestihne," povedal licenčný agent Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Emil Kovarovič.

Ujčík začínal s futbalom v Trenčíne, následne viac ako tri roky účinkoval v akadémii anglického klubu Derby County. Na Britských ostrovoch trénoval v spomenutom klube "baranov" s mužmi, v rezervnom mužstve i v tíme do 18 rokov. Neskôr si roztrhol predný krížny väz i vonkajší bočný väz v kolene a v Derby, kde sa mu v lete 2008 skončila zmluva, podstúpil dve operácie.

V januári 2009 sa Ujčík pripravoval s Artmediou Petržalka, napokon však zakotvil v najvyššej rakúskej súťaži v klube SV Mattersburg. Po letnom ukončení pôsobenia bol na skúške v druholigovom škótskom tíme Inverness Caledonian Thistle, ale jeseň 2009 napokon strávil v Slovane Bratislava. Vo februári minulého roka podpísal niekoľkomesačný kontrakt s českým TJ Vítkovice a v lete 2010 putoval do cyperského FC Digenis, s ktorým však predčasne ukončil spoluprácu. Po Novom roku bol tiež na skúške v MFK Ružomberok.

"Robo je rodákom z Popradu, takže po dlhých rokoch strávených za hranicami bude tentoraz bližšie k domovu, čo je veľké pozitívum. Tréner Tarkovič ho dobre pozná, chcel ho do mužstva. Myslím si, že to bolo pre neho dobré riešenie," dodal E. Kovarovič.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk